Grupa Pracuj

Wygląd przypnij ukryj Grupa Pracuj S.A.
Państwo

 Polska

Siedziba

00-838 Warszawa
ul. Prosta 68

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Przemysław Gacek

Nr KRS

0000584545

Giełda

GPW

Symbol akcji

GRUPRACUJ

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

340 521 250,00

brak współrzędnych
Strona internetowa

Grupa Pracuj S.A. – grupa kapitałowa, zarządzająca serwisami rekrutacyjnymi Pracuj.pl i Robota.ua oraz spółką eRecruitment Solutions (właściciel systemu ATS eRecruiter).

Działalność

Główna działalność Grupy Pracuj związana jest ze wsparciem cyfrowej rekrutacji, w tym dostarczaniem rozwiązań technologicznych wspierających użytkowników w poszukiwaniu pracy (serwisy ogłoszeniowe: Pracuj.pl, Robota.ua) oraz pracodawców w zarządzaniu rekrutacją (system do rekrutacji on-line – eRecruiter). Firma jest także współzałożycielem Pracuj Ventures, funduszu corporate venture capital wspierającego firmy zajmujące się technologiami dla HR i edukacji.

Grupa Pracuj S.A. jest partnerem dla ponad 40 tysięcy firm korzystających z jej produktów i usług na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 750 pracowników. W rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE 2014, Grupa Pracuj uplasowała się na drugim miejscu wśród polskich firm i na piątym w gronie firm z krajów Europy Środkowej, w kategorii „Wielka Piątka” (Big 5). W swojej ponad dwudziestoletniej historii Grupa Pracuj odbierała wyróżnienia w dwóch pozostałych kategoriach rankingu: Rising Stars i Technology Fast 50, dla przedsiębiorstw, których roczne przychody operacyjne są nie niższe niż 50 tys. euro.

Grupa Pracuj Sp z o.o. jest dziewięciokrotnym laureatem tytułu „Najlepszego Pracodawcy” w kategorii dużych firm w badaniu Aon Hewitt.

Historia

2000 r. – powstanie spółki, uruchomienie serwisu Pracuj.pl.

2002 r. – Pracuj.pl przejmuje Jobaid.pl, spółka organizuje pierwsze Wirtualne Targi Pracy na stronie Targi24.pl.

2004 r. – z inicjatywy Pracuj.pl powstaje sojusz serwisów z Europy Środkowo-Wschodniej ONREA.

2005 r. – Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj SA, otrzymał nagrodę „Przedsiębiorca Roku – Entrepreneur of the Year” w kategorii „Nowy Biznes”.

2006 r. – Spółka nabywa pakiet większościowych udziałów w ukraińskiej spółce Rabota International, stając się właścicielem ukraińskiego serwisu rekrutacyjnego – Rabota.ua.

2009 r. – Pracuj.pl organizuje pierwszą branżową konferencję z cyklu „Wyzwania HR”, obecnie konferencje organizowane są 7 razy w roku w 7 miastach. Grupa Pracuj wprowadza na rynek system do rekrutacji on-line eRecruiter.

2013 r. – eRecruiter inicjuje „Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji” promującą dobre praktyki podczas procesu poszukiwania pracowników.

2014 r. – Pierwszy klient korzysta z platformy emplo.

2016 r. – Grupa Pracuj powołuje Fundusz Stypendialny, z którego środki przeznaczone są na stypendia dla studentów pierwszych lat kierunków informatycznych i kierunków związanych z nowymi technologiami.

2017 r. - Amerykański fundusz TCV - wspierający technologicznych gigantów m.in.: Facebook, Netflix, Spotify - obejmuje mniejszościowy pakiet udziałów w Grupie Pracuj. To pierwsza inwestycja TCV w polską spółkę. Grupa Pracuj wkracza również do grupy 100 największych firm prywatnych w Polsce.

2018 r. – Grupa Pracuj inwestuje w szkołę IT Coders Lab. Firma organizuje także pierwszą edycję cyklicznego Festiwalu Pracy JOBICON, targów pracy organizowanych na żywo i w wersji online. Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj sp. z o.o. otrzymał nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i Innowacje.

2019 r. – Grupa Pracuj zostaje współzałożycielem Pracuj Ventures – funduszu inwestującego w startupy rozwijające rozwiązania cyfrowe wspierające HR oraz edukację i szkolenia.

2021 r. - Grupa Pracuj debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (Nazwa akcji GRUPRACUJ).

Nagrody

2004 r. – Spółka zostaje wyróżniona jako jedna z najszybciej rozwijających się firm branży IT z Europy Środkowo-Wschodniej w kategorii „Rising Stars” konkursu FAST 50, organizowanego przez firmę Deloitte.

2006 r. i 2007 r. – Grupa Pracuj zostaje wyróżniona w rankingu Fast 50 CEE, organizowanym przez firmę Deloitte.

2008 r. – Grupa Pracuj otrzymuje tytuł „Najlepszego Pracodawcy” w konkursie organizowanym przez firmę Hewitt Associates.

2010 r. – Grupa Pracuj otrzymuje Nagrodę Mistrza Biznesu, której pomysłodawcą jest miesięcznik Businessman.pl. Firma zostaje zwycięzcą w kategorii Prawo, Konsulting i HR.

2011 r. – Grupa Pracuj zajęła I miejsce w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w Badaniu Najlepsi Pracodawcy 2011 organizowanym przez firmę doradczą Aon Hewitt.

2012 r. – Pracuj.pl, jako jedyna marka spośród portali pracy działających w Polsce, dołączyła do „Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek” dziennika Rzeczpospolita. Grupa Pracuj zajęła III miejsce w kategorii polskich dużych przedsiębiorstw w badaniu „Najlepszy Pracodawca 2012”, przeprowadzonym przez firmę Aon Hewitt oraz znalazła się w gronie czterech polskich firm w rankingu „Najlepsi Pracodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej”.

2013 r. – Spółka otrzymała „Diament Forbesa”, przyznawany firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość .

2014 r. – W rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE 2014, Grupa Pracuj S.A. uplasowała się na drugim miejscu wśród polskich firm i na piątym w gronie firm z krajów Europy Środkowej, w kategorii „Wielka Piątka” (Big 5).

2015 r. – Grupa Pracuj SA szósty raz jest wyróżniona przez pracowników tytułem „Najlepszego Pracodawcy”, otrzymuje także od organizatora konkursu, firmy Hewitt, specjalne wyróżnienie za kształtowanie polskiego rynku pracy i konsekwentne budowanie angażującego miejsca pracy.

2016 r. – Grupa Pracuj Sp. z o.o. po raz siódmy dołączyła do grona „Najlepszych Pracodawców” w kategorii dużych firm w jedenastej edycji badania Aon Hewitt.

2017 r. – Pracuj.pl, w trzynastej edycji rankingu dziennika Rzeczpospolita „Najcenniejsze i Najmocniejsze Polskie Marki 2016”, zajął pierwsze miejsce w kategorii „usługi i działalność deweloperska”. Z kolei Kampania „Szef i Reszta” promująca serwis i aplikację mobilną Pracuj.pl została doceniona w prestiżowym konkursie Effie Awards, jako jedna z najefektywniejszych kampanii marketingowych w Polsce.

2019 r. – Grupa Pracuj Sp. z o.o. po raz dziewiąty dołączyła do grona „Najlepszych Pracodawców” w kategorii dużych firm w jedenastej edycji badania Aon Hewitt.

Przypisy

 1. Nasze marki – Grupa Pracuj, „Grupa Pracuj”   (pol.).
 2. a b Wystartował pierwszy w Polsce fundusz Pracuj Ventures. Wesprze startupy HRTech i EduTech | pulshr.pl , www.pulshr.pl   (pol.).
 3. Firma , Grupa Pracuj   (pol.).
 4. Grupa Pracuj w „Wielkiej Piątce” rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE, „WPROST.pl”, 17 października 2014   (pol.).
 5. a b Aon Best Employers 2018. Znamy najlepszych pracodawców w Polsce | pulshr.pl , www.pulshr.pl   (pol.).
 6. a b Historia firmy , Grupa Pracuj   (pol.).
 7. Alliance ONREA Connects the Central and Eastern European Markets | Onrec , www.onrec.com  .
 8. Przedsiębiorca Roku   (pol.).
 9. HRweb.pl  .
 10. Narzędziownia HR: eRekruter , HRstandard.pl, 30 sierpnia 2009   (pol.).
 11. a b c Historia firmy – Grupa Pracuj, „Grupa Pracuj”   (pol.).
 12. Forbes, „Grupa Pracuj”   (pol.).
 13. Grupa Pracuj inwestuje w Coders Lab. Chce kształcić specjalistów w branży IT , MamStartup, 13 lutego 2018   (pol.).
 14. Pracuj.pl organizatorem Festiwalu Pracy JOBICON , media.pracuj.pl   (pol.).
 15. z, Nagrody Polskiej Rady Biznesu wręczone! , Polska Rada Biznesu, 21 maja 2018   (pol.).
 16. Główny Rynek GPW - Wydarzenie , www.gpw.pl  .
 17. Polskie spółki internetowe podbijają ranking Technology Fast 50 , www.internetstandard.pl   (pol.).
 18. Najlepsi Pracodawcy 2011 wybrani , Dziennik Internautów  .
 19. Grupa Pracuj w ,,Wielkiej Piątce" rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE , Biznes Wprost, 17 października 2014   (pol.).
 20. Kincentric Best Employers | Kincentric , bestemployerseurope.aon.com   (ang.).
 21. a b Rzeczpospolita , Rp.pl  .
 22. Effie Awards 2017: Pełne wyniki konkursu , www.signs.pl   (pol.).
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG-ESG
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu mWIG40
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu mWIG40TR
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG140
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG