PMPG Polskie Media

Wygląd przypnij ukryj PMPG Polskie Media SA
Państwo

 Polska

Adres

Al. Jerozolimskie 212, Batory Office Building II, 02-486 Warszawa

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Michał M. Lisiecki

Przewodniczący rady nadzorczej

Tomasz Biełanowicz

Udziałowcy

Michał Lisiecki

Nr KRS

0000051017

Giełda

GPW

ISIN

PLPEKPL00010

Symbol akcji

PGM

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

103 897 325 zł

Położenie na mapie WarszawyMapa konturowa Warszawy, po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „PMPG Polskie Media SA”PMPG Polskie Media SAPMPG Polskie Media SA
Położenie na mapie PolskiMapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „PMPG Polskie Media SA”PMPG Polskie Media SAPMPG Polskie Media SA
Położenie na mapie województwa mazowieckiegoMapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „PMPG Polskie Media SA”PMPG Polskie Media SAPMPG Polskie Media SA
Ziemia52°11′28″N 20°55′09″E/52,191111 20,919167
Strona internetowa

PMPG Polskie Media SA – przedsiębiorstwo zajmujące się działalnością wydawniczą i marketingową. Wydawca tygodnika „Wprost” i inwestor strategiczny spółki Orle Pióro publikującej tygodnik „Do Rzeczy”. Od stycznia 2006 notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Historia

Historia spółki sięga 1997, kiedy z inicjatywy Michała M. Lisieckiego, twórcy i prezesa spółki, powstał magazyn studencki „?dlaczego”. Jednocześnie rozwijane były usługi promocyjne, początkowo realizowane tylko na uczelniach. Z czasem zakres usług BTL powiększył się (eventy, działania w sieciach) i utworzona została agencja Point Promotion, której nazwa zmieniła się później na BTL Point Group. Jednocześnie spółka rozbudowywała portfolio posiadanych mediów, zarówno o kolejne tytuły prasowe, jak i o serwisy internetowe.

W 2006 PMPG odkupiła od funduszu inwestycyjnego Barrings magazyn „Machina”. W 2007 od grupy Hachette Filipacchi – miesięcznik „Film”. Najstarsze polskie pismo poświęcone filmowi i kinematografii zostało zamknięte w 2013. Pod koniec 2009 PMPG kupiła 80 proc. udziałów w AWR Wprost. Przeprowadzony przez PMPG relaunch Wprost doczekał się m.in. wyróżnienia w wydaniu tematycznym „Media & Marketing Polska” – „Wydawcy 2011”.

W 2011 PMPG uzyskała licencję na wydanie polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek, która była pierwszą międzynarodową licencją przyznaną od czasu zakupu tygodnika Businessweek przez Bloomberg LP. PMPG wydawała „Bloomberg Businessweek Polska” od września 2011 do października 2012.

W grudniu 2012 PMPG i jej główny akcjonariusz oraz prezes Michał M. Lisiecki podpisali umowę inwestycyjną z Pawłem Lisickim, byłym redaktorem naczelnym „Uważam Rze”. Umowa dotyczyła wydania nowego tygodnika. Pierwszy numer tygodnika „Do Rzeczy” trafił do kiosków 25 stycznia 2013.

Obecnie spółka jest wydawcą tygodnika „Wprost” i serwisu Wprost.pl. Jest także inwestorem strategicznym spółki Orle Pióro publikującej tygodnik „Do Rzeczy”. Działalność w zakresie zintegrowanej komunikacji marketingowej dla klientów zewnętrznych prowadzi agencja Nano Marketing Services.

W listopadzie 2014 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Platformy Mediowej Point Group SA zdecydowało o zmianie nazwy na PMPG Polskie Media SA.

Portfolio grupy

Przypisy

  1. PMPG Polskie Media SA – nowa nazwa łączy pochodzenie z historią firmy. wprost.pl, 2014-11-13. . (pol.).
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG