VRG

Wygląd przypnij ukryj VRG SA
Państwo

 Polska

Siedziba

Kraków

Adres

31-462 Kraków
ul. Pilotów 10

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Mateusz Kolański

Przewodniczący rady nadzorczej

Piotr Stępniak

Nr KRS

0000047082

Giełda

GPW

ISIN

PLVSTLA00011

Symbol akcji

VISTULA (VST)

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

20 660 786,40 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

VRG SA – jedno z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce.

Działalność

Spółka posiadała cztery zakłady produkcyjne. Siedziba główna znajduje się w Krakowie, zakłady filialne w Staszowie (sprzedane w 2005 roku), Myślenicach i Łańcucie. W 1991 roku Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Vistula” zostały przekształcone w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa lata później nastąpiła prywatyzacja spółki poprzez sprzedaż akcji w ofercie publicznej. Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miał miejsce 30 września 1993 roku. W dniu 1 czerwca 2006 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Vistula S.A. z siedzibą w Krakowie, podjęło uchwałę w sprawie połączenia ze spółką Wólczanka S.A. z siedzibą w Łodzi.

Przedsiębiorstwo znane jest z produkcji klasycznych ubiorów męskich z tkanin własnych i powierzonych. Podstawowy asortyment wyrobów produkowanych przez spółkę stanowią ubrania męskie, marynarki oraz spodnie.

Vistula & Wólczanka S.A. skupia się na ekspansji na rynku detalicznym. Obecnie własna sieć sprzedaży liczy ponad 170 salonów, w tym 5 za granicą.

W dniu 26 listopada 2008 roku na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Vistula&Wólczanka podjęto decyzję o połączeniu ze spółką W. Kruk S.A. Po połączeniu grupa zmieniła nazwę na Vistula Group S.A.

W dniu 30 listopada 2018 nastąpiła rejestracja połączenia spółki VISTULA GROUP Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmująca) ze spółką BYTOM Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmowana). 30 listopada 2018 nastąpiła zmiana nazwy spółki z VISTULA GROUP Spółka Akcyjna na: VRG Spółka Akcyjna (VRG S.A.).

Marki

VRG jest właścicielem takich marek jak Vistula, Wólczanka, Bytom, Deni Cler (marki modowe), oraz W.Kruk (marka biżuteryjna).

Zobacz też

Przypisy

  1. Nagła zmiana prezesa VRG. Rodzina Kolańskich chwyta za ster. parkiet.com. .
  2. Wólczanka i Vistula podpisały plan połączenia spółek , Parkiet   (pol.).
  3. Informacja w sprawie zmiany nazwy skróconej i oznaczenia akcji VRG S.A. notowanych na Głównym Rynku GPW, vrg.pl.
Sieci handlowe w Polsce
Sieci
istniejące
Sieci
nieistniejące
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG140
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG