Lokum Deweloper

Wygląd przypnij ukryj

Lokum Deweloper – polski deweloper specjalizujący się w realizacji dużych, kompleksowych, wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu i Krakowie, członek Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Spółka powstała w 2004 roku, a od grudnia 2015 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od początku działalności deweloper oddał do użytku 5,5 tys. mieszkań i domów o łącznej powierzchni ok. 285 tys. m². W 2017 roku grupa po raz pierwszy przekroczyła poziom kontraktacji w wysokości 1000 mieszkań rocznie. W 2018 roku rozpoznano w wyniku rekordowe w historii grupy 900 lokali.

Historia

Historia spółki sięga 2004 roku, kiedy gruntownie zmodernizowano i zaadaptowano istniejący budynek przy ulicy Sycowskiej we Wrocławiu. Z każdym rokiem firma rozszerzała działalność, realizując kolejne projekty deweloperskie we Wrocławiu i okolicach. W 2014 roku po raz pierwszy wyemitowane zostały obligacje i w ten sposób rozpoczęto notowania na rynku Catalyst. W grudniu 2015 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 2016 rok przyniósł poszerzenie działalności firmy o drugi co do wielkości rynek mieszkaniowy w Polsce – Kraków. Spółka kompleksowo zarządza procesem inwestycyjnym – od pozyskania terenu pod budowę, przez projekt, budowę, marketing, sprzedaż i obsługę posprzedażową. Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy dla swoich projektów.

Zarząd

Prezes spółki jest Bartosz Kuźniar związany z grupą Lokum od 2005 roku – od 2020 roku wiceprezesa wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wiceprezesem Zarządu ds. finansowych jest Tomasz Dotkuś.

Wybrane nagrody

Przypisy

  1. Lokum Deweloper członkiem PZFD - Lokum Deweloper , lokum-deweloper.pl   (pol.).
  2. Grupa WirtualnaG.W. Polska Grupa WirtualnaG.W., Lokum Deweloper zadebiutuje jutro na GPW , www.money.pl, 14 grudnia 2015   (pol.).
  3. a b https://lokum-deweloper.pl/o-firmie/#kim-jestesmy.
  4. Lokum Deweloper sprzedał w IV kw. 401 lokale, w '18 chce utrzymać sprzedaż powyżej 1000 lokali , Bankier.pl   (pol.).
  5. Lokum Deweloper S.A. debiutuje na Catalyst , eGospodarka.pl   (pol.).
  6. Wyborcza.pl , wyborcza.biz  .
  7. https://lokum-deweloper.pl/aktualnosci/bartosz-kuzniar-prezes-zarzadu-lokum-deweloper-wiceprezesem-wroclawskiego-oddzialu-pzfd/.
  8. https://lokum-deweloper.pl/o-firmie/#nagrody.

Linki zewnętrzne

Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG