Comp

Wygląd przypnij ukryj Comp SA
Logo
Państwo

 Polska

Województwo

 mazowieckie

Siedziba

Warszawa

Adres

ul. Jutrzenki 116
02-230 Warszawa

Data założenia

1990

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Robert Tomaszewski

Udziałowcy

Comp SA, MetLife OFE, Jacek Papaj, Nationale-Nederlanden OFE, Altus TFI SA, Generali OFE, OFE Aegon

Nr KRS

0000037706

Zatrudnienie

560 (2021)

Giełda

GPW

ISIN

PLCMP0000017

Symbol akcji

COMP (CMP)

brak współrzędnych
Strona internetowa
Terminale POS marki Novitus podczas targów HORECA 2014 w Krakowie

Comp (Comp SA) – spółka specjalizująca się w rozwiązaniach dedykowanych dla handlu i usług oraz rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, sieciowego i kryptografii.

Opis

Przedsiębiorstwo koncentruje się na produkcji i dystrybucji zintegrowanych systemów elektroniczno-informatycznych oraz urządzeń elektronicznych, m.in.: kasy i drukarki, czytniki kodów kreskowych, kolektory (terminale) danych, systemy POS, oprogramowanie, outsourcing IT, systemy sprzedaży, wagi, czytniki, urządzenia dla taksówek. Przedsiębiorstwo zajmuje się także systemami rozliczeń bezgotówkowych oraz serwisem urządzeń takich producentów jak Dell, HP, Toshiba oraz wielu innych.

Firma jest widoczna na polskim rynku urządzeń fiskalnych i od wielu lat konkuruje z firmą Posnet i innymi. Rozszerzając rynek, zarówno Novitus, jak i Posnet rozpoczęły eksport urządzeń fiskalnych poza granice Polski.

Marka Novitus

Nazwę Novitus początkowo nosiło odrębne od Comp SA przedsiębiorstwo. Swoją działalność przedsiębiorstwo rozpoczynało pod nazwą Optimus IC w 1994, która w 2005 została zmieniona na Novitus. Spółka była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 22 grudnia 2005 do 29 listopada 2011. W 2007 r. firma rozpoczęła budowę swojej grupy kapitałowej poprzez zakup firmy Insoft. W 2011 roku Comp przejął kontrolę nad spółką Novitus. Przejęcie kontroli nastąpiło w związku z zawarciem szeregu transakcji zakupu akcji Novitus, które zostały rozliczone 18 kwietnia 2011. Obecnie Novitus funkcjonuje w ramach Comp SA, jako Oddział Nowy Sącz, Novitus – Centrum Technologii Sprzedaży.

Przypisy

  1. Największe firmy IT w Polsce w roku 2021 , iTWIZ   (pol.).

Linki zewnętrzne

Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIGtech
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIGtechTR
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG140
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG