Atlanta Poland

Wygląd przypnij ukryj Atlanta Poland Spółka Akcyjna
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Gdańsk, ul. Załogowa 17

Data założenia

1990 / 1999

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Piotr Bieliński

Nr KRS

0000162799

Giełda

GPW

ISIN

PLATLPL00018

Symbol akcji

ATLANTAPL (ATP)

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

6 091 904 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

Atlanta Poland Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo handlu hurtowego z siedzibą w Gdańsku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, prowadzące sprzedaż bakalii. Przedsiębiorstwo sprowadza do Polski z zagranicy suszone owoce, orzechy, ziarna, a także konserwanty i zagęszczacze.

Historia

Założone w 1990, w 1993 przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Atlanta Poland. W lipcu 1999 przekształcona w spółkę akcyjną. W 2000 przedsiębiorstwo pozyskało kolejnego wspólnika – Rockfield Trading Limited z siedzibą na Cyprze. W maju tego samego roku spółki Atlanta i Agronut połączyły się w drodze przejęcia Agronutu przez Atlantę. W lipcu 2004 walne zgromadzenie przedsiębiorstwa podjęło uchwałę o wprowadzeniu akcji do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 10 stycznia 2005 akcje spółki były po raz pierwszy notowane na warszawskiej giełdzie.

Przypisy

  1. O nas. Atlanta Poland SA. . (pol.).
  2. Prospekt emisyjny „Atlanta Poland” Spółka Akcyjna. Dane o Emitencie. Atlanta Poland SA, 2004. . . (pol.).
  3. ATLANTAPL (APL). Informacje podstawowe. GPWInfoStrefa . Polska Agencja Prasowa i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. . (pol.).
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG