Shoper

Wygląd przypnij ukryj Shoper
Autor Shoper S.A.
Pierwsze wydanie 2005
Rodzaj Gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego
Strona internetowa

Shoper – gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego, dostarczane sprzedawcom działającym w branży e-commerce przez firmę Shoper S.A.

Oprogramowanie Shoper obsługuje cały proces zakupowy: od przyjęcia zamówienia, przez jego wysyłkę, aż do ostatniego etapu rozliczenia księgowo-magazynowego. Wraz z oprogramowaniem dostarczane są narzędzia do promocji sklepu, opcje personalizacji oraz zapewnione jest bezpieczeństwo danych. Administrowanie sklepem nie wymaga znajomości kodu HTML.

Historia

Shoper wystartował w 2005 roku, kiedy założyciele Shoper (wcześniej Devarea S.C.): Krzysztof Krawczyk i Rafał Krawczyk zdecydowali się na rozpoczęcie sprzedaży oprogramowania do prowadzenia sklepów internetowych innym firmom. Od 2011 roku spółka zajmującą się rozwojem Shopera nazywa się Dreamcommerce S.A.

W pierwotnym założeniu, Shoper był tzw. wersją pudełkową oprogramowania z możliwością wprowadzania modyfikacji. Początkowo klienci kupowali licencję w wersji wieczystej, gdzie pliki sklepu mogli zainstalować na swoich serwerach (hostingach). Postępujące problemy związane z automatyczną aktualizacją sklepów, w których wprowadzano indywidualne zmiany, wymusiła na twórcach oprogramowania zastosowanie nowych rozwiązań.

W 2010 roku została opublikowana wersja 5.0 sklepu Shoper, przygotowana pod platformę SaaS (Software as a Service), czyli oprogramowania w formie abonamentowej. W sierpniu 2020 roku, Shoper działa już w wersji 5.4.12, oferującej m.in. panel administracyjny w technologii RWD (polski i anglojęzyczny), wewnętrzny system płatności, integracje z Facebookiem (Shoper posiada status Facebook Marketing Partner), Allegro, Ceneo, kurierami oraz katalog gotowych szablonów graficznych.

W listopadzie 2014 roku z oprogramowania Shoper korzystało 10 tysięcy firm. W lutym 2020 r. z tego oprogramowania korzysta ponad 13 tys. sklepów internetowych. W 2021 roku Shoper przejął bazę klientów Shoplo, migrując wszystkich klientów i zwiększając ich liczbę klientów do ponad 20 tysięcy.

Charakterystyka

Shoper dostępny jest jako usługa typu SaaS. Oprogramowanie posiada ponad 250 funkcji do zarządzania e-biznesem, w tym panel administracyjny w technologii RWD dopasowujący się do ekranu komputera, tabletu oraz telefonu komórkowego, a także katalog gotowych szablonów graficznych. Shoper posiada wewnętrzny system płatności elektronicznych (obejmujący przelewy bankowe, karty oraz płatności BLiK czy Google Pay), jest zintegrowany z serwisami Allegro, Facebook, Ceneo, serwisami ERP, systemami płatności internetowych (m.in. PayPal, DotPay i PayU) oraz firmami kurierskimi (InPost, Apaczka) i Pocztą Polską. Wśród jego funkcjonalności są również: program lojalnościowy, mechanizm automatycznych powiadomień mailowych, aplikacja na smartfony z monitoringiem sklepu przez całą dobę, obsługa fragmentów rozszerzonych (Google Rich Snippets), wsparcie dla e-mail marketingu i SEO. Hosting prowadzony jest na serwerach w Polsce, które spełniają wymogi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Możliwości oprogramowania można sprawdzić podczas 14-dniowego okresu próbnego.

Nagrody i wyróżnienia

Przypisy

 1. Zaczynali 14 lat temu od sprzedaży płyt. Z ich platformy korzysta 12 tysięcy e-sklepów , MamBiznes.pl, 21 maja 2019   (pol.).
 2. Historia spółki , Shoper   (pol.).
 3. Sklep internetowy Shoper – jak zacząć, komu polecamy? Nasz przegląd , sklep.growcommerce.pl   (pol.).
 4. Centrum Pomocy Shoper , www.shoper.pl  .
 5. Shoper wprowadza własne płatności online , RETAIL360.PL   (pol.).
 6. Shoper ze statusem Facebook Marketing Partner , 192.168.1.107   (pol.).
 7. Przedświąteczna gorączka zakupów w internecie. OnetBiznes. .
 8. Jak dwaj bracia podbili polski e-handel. „Zainwestowaliśmy 5 tys. zł oszczędności”, mambiznes.pl.
 9. Spółka w liczbach , Shoper   (pol.).
 10. Shoper z mobilnym panelem. Evigo.pl. .
 11. Shoper ze sklepem na Facebooku. Magazynt3.pl. .
 12. Aktualizacja Shoper 5.4. blog.szablonsklep.pl. .
 13. Shoper pomaga przenieść sklep internetowy w mobile. GoMobi.pl. .
 14. Przyjazne w pozycjonowaniu e-sklepy. blog.gdaq.pl. .
 15. Shoper po raz trzeci najlepszy w branży. Biznes.pl. . .
 16. Godło Dobra Marka – lista laureatów. forumbiznesu.pl. . .
 17. Rodzime sklepy internetowe oceniają platformy sklepowe. eKomercyjnie.pl. .

Linki zewnętrzne

Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIGtech
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIGtechTR
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG140
Spółki giełdowe wchodzące w skład indeksu WIG