Seco/Warwick

Obecnie Seco/Warwick jest bardzo ważnym tematem, który przykuł uwagę wielu ludzi na całym świecie. Wraz z ciągłą ewolucją społeczeństwa i technologii, Seco/Warwick stał się podstawowym aspektem naszego codziennego życia. Od wpływu na gospodarkę światową po wpływ na relacje osobiste, Seco/Warwick wzbudził niespotykane dotąd zainteresowanie. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty zmiennej Seco/Warwick i tego, jak ukształtowała ona nasz dzisiejszy pogląd na świat. Od jego początków po dzisiejsze znaczenie – zagłębimy się w szczegółową analizę, aby lepiej zrozumieć rolę, jaką odgrywa Seco/Warwick we współczesnym społeczeństwie.

Seco/Warwick SA
Ilustracja
2016, SWSA, budynek
Państwo

 Polska

Adres

Ul. Sobieskiego 8, 66-200 Świebodzin, Polska

Forma prawna

Spółka akcyjna (SWG)

Prezes

Sławomir Woźniak

Nr KRS

0000271014

Zatrudnienie

925

Giełda

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Symbol akcji

SECOGROUP (SWG)

brak współrzędnych
Strona internetowa

Seco/Warwick SA – polskie przedsiębiorstwo, dostarczające rozwiązania do obróbki cieplnej metali. Główne rynki zbytu: USA, Euro25, Indie, Chiny. Specjalizacja przedsiębiorstwa obejmuje piece przemysłowe i urządzenia do: obróbki cieplnej w próżni, obróbki cieplnej w atmosferach, lutowania wymienników ciepła w atmosferze ochronnej, obróbki cieplnej aluminium oraz metalurgii próżniowej. Spółka wywodzi się z LZT Elterma – jednej z najważniejszych lokalnych powojennych firm regionu. Spółka notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Historia

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

W roku 1985 – Seco/Warwick jest zastrzeżonym znakiem towarowym. Sześć lat później, w Polsce rozpoczyna działalność firma joint venture Seco/Warwick Sp. z o.o. z 50% udziałem Seco/Warwick Corp. i 50% strony polskiej.

2002 – Seco/Warwick Sp. z o.o. kupiło dorobek intelektualny oraz nazwę firmy Camlaw Ltd.

2003 – Seco/Warwick Sp. z o.o. przejęło 100% udziałów spółki Elterma SA

2004 – zostało utworzone biuro sprzedażowe w Moskwie.

2005 – Seco/Warwick Sp. z o.o. przejęło 100% udziałów amerykańskiej spółki Seco/Warwick Corp. (spółki, która wraz z Trans-Vac zainwestowała w spółkę Seco/Warwick Sp. z o.o. w 1991 r.).

2006 – Seco/Warwick Sp. z o.o. tworzy joint venture z chińską firmą Tianjin Kama Electric pod nazwą Seco/Warwick (Tianjin) Industrial Furnace Co., Ltd.

2007 – Seco/Warwick Sp. z o.o. przekształciła się w Seco/Warwick SA i 5 grudnia weszło na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. W tym samym roku Seco/Warwick SA przejęło 50% udziałów w amerykańskiej spółki Retech LLC z Kalifornii, światowego lidera metalurgii tytanu.

2008 – Seco/Warwick SA utworzyło joint venture z hinduską firmą Allied Consulting Engineers Pvt. Ltd. dziś Seco/Warwick Allied w Indiach.

2010 – Seco/Warwick SA wspólnie z Retech LLC otwiera nową firmę w Chinach, Seco/Warwick Retech Thermal Equipment Manufacturing Tianjin Co., Ltd.. Seco/Warwick SA stało się 100% właścicielem firmy Retech LLC.

2011 – spółka LZT Elterma SA przekształcona zostaje w SW ThermAL SA

2012 – Seco/Warwick SA i SW THermAL S.A łączą się i Seco/Warwick S.A staje się holdingiem.

2013 – Seco/Warwick założyło brazylijską spółkę Seco/Warwick do Brasil w Jundiai

2014 – powstało Seco/Warwick Germany.

2015 – utworzenie Seco/Warwick France

2016 – powołanie Seco/Warwick Services do obsługi posprzedażowej użytkowników/klientów rozwiązań do obróbki cieplnej

2017 – utworzenie nowej spółki w Indiach Seco/Warwick Systems & Services (India) Pvt. Ltd.

2019 – wybór nowego prezesa Grupy Seco/Warwick

Działalność

Grupa Seco/Warwick ma swoje oddziały w Polsce, Chinach, USA, Indiach, Rosji i Niemczech. W skład Grupy wchodzi 9 spółek, wśród których wiodącą jest Seco/Warwick SA, z siedzibą w Świebodzinie.

  • Seco/Warwick Corporation (USA, 100% kapitału),
  • Seco/Warwick S.A. (Polska, 100% kapitału),
  • Retech Systems LLC (USA, 100% kapitału),
  • Retech Thermal Equipment Manufacturing Tianjin Co., Ltd. (Chiny, łącznie 90% kapitału),
  • Seco/Warwick GmbH (Niemcy, 100% kapitału),
  • OOO SCT (Rosja, 50% kapitału),
  • Seco/Warwick Rus (Rosja, 100% kapitału)
  • Seco/Warwick Services
  • Seco/Vacuum (USA, 100% kapitału)
  • Seco/Warwick Systems & Services (India) Private Limited (Indie, 100% kapitału)

Seco/Warwick dostarcza piece przemysłowe dla firm z branży lotniczej, samochodowej, maszynowej, medycznej, narzędziowej, energetycznej i komercyjnej obróbki cieplnej. Za pomocą tych rozwiązań powstają m.in. elementy układów sterowniczych, przekładnie, układy lądowania samolotów, turbiny, łopatki silników lotniczych, wymienniki ciepła w samolotach i samochodach czy narzędzia chirurgiczne i monety.

Technologie i produkty

SECO/WARWICK jest producentem pieców przemysłowych do obróbki cieplnej metali. Produkty podzielone są na pięć kategorii, piece do obróbki cieplnej aluminium, piece do obróbki cieplnej w atmosferze, urządzenia do obróbki cieplnej w próżni, produkty do lutowania aluminium w atmosferze ochronnej oraz metalurgię próżniową.

W zakresie technologii próżniowej: wyżarzanie, przesycanie, lutowanie, spiekanie, hartowanie w gazie (HPGQ) i oleju, nawęglanie (LPC) FineCarb i PreNitLPC, azotowanie oraz inne specjalne procesy technologiczne.

W zakresie obróbki cieplnej aluminium i lutowania aluminium w atmosferze ochronnej: lutowanie, wyżarzanie, przesycanie, starzenie, homogenizacja, podgrzewanie, topienie.

W zakresie metalurgii próżniowej: odlewanie równoosiowe, krystalizacja jednokierunkowa, odlewanie monokryształów i elektrod, konsolidacja złomu matali, rafinacja metali, spawanie plazmowe czy utylizacja odpadów niebezpiecznych i promieniotwórczych.

W zakresie obróbki cieplnej w atmosferze: nawęglanie gazowe, azotowanie metodą ZeroFlow, węgloazotowanie, lutowanie, hartowanie, wyżarzanie, podgrzewanie, austenityzowanie.

Piece pracują w specjalnej atmosferze, opcjonalnie są wyposażone w oprzyrządowanie do przenoszenia obrabianego materiału, układy sterowania atmosferą, hartowaniem i chłodzeniem, które połączone tworzą kompletne gniazda produkcyjne, pracujące w trybie okresowym lub ciągłym.

Nagrody i certyfikaty

Seco/Warwick posiada szereg nagród potwierdzających kompetencje i stabilną pozycję finansową – np. nagroda za Najbardziej udaną ekspansję przyznaną podczas „USA – Central Eastern Europe Investment Summit & Awards”. Spółka posiada certyfikat Firmy Godnej Zaufania i wielokrotnie została nagrodzona tytułem Gazeli Biznesu i jest w gronie Ukrytych Czempionów Banku HSBC. Ukryty Czempion, to tytuł przyznawany firmom, które z powodzeniem rozwijają działalność na arenie międzynarodowej.

SECO/WARWICK zwany jest Liderem Świata Produkcji czy Firmą Produkcyjną Roku. W 2016 roku Seco/Warwick w rankingu liderów innowacji „Rzeczpospolitej” zajął 9 miejsce w Polsce, w kolejnych latach miejsca na podium w rankingu innowacyjnych firm w woj. lubuskim. SECO/WARWICK uważa się za LIDERA INNOWACJI i stąd w portfelu nagród jest SYMBOL INNOWACYJNOŚCI 2016 za realizowane projekty badawczo-rozwojowe z uczelniami technicznymi zagranicznymi i polskimi oraz opracowanie nowatorskiej linii do produkcji grafenu czy odznaka ZASŁUŻONEGO DLA WYNALAZCZOŚCI przyznana w 2018 roku w 100-lecie ustanowienia Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Firma jako jedna z pierwszych na świecie wprowadziła technologię rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality) do przemysłu ciężkiego (SECO/LENS).

Przypisy

  1. O Spółce – Seco/Warwick, „Seco/Warwick” (ang.).
  2. Camlaw – znak towarowy , msp.money.pl .
  3. 4metal.pl – Seco/Warwick SA – Świebodzin, lubuskie – Hartowanie i ulepszanie cieplne, Maszyny nowe, Remonty maszyn i obrabiarek, Oprogramowanie, Doradztwo i pomoc techniczna, Szkolenia, Konstrukcje stalowe i aluminiowe, Automatyka i robotyka, Inne , www.4metal.pl .
  4. Konrad Dybowski i inni, Wpływ sposobu hartowania na wielkość odkształceń detali wykonanych ze stali 16MnCr5 nawęglanych niskociśnieniowo , 2014.
  5. Piotr Kula, Adam Rzepkowski, Antoni Rzepkowski: Wpływ składu chemicznego typowych stali do nawęglania na budowę warstwy nawęglanej próżniowo. „Inżynieria materiałowa” Nr 5 / 2005.
  6. !1_SECO_naweglanie_PL_27-01-2012(2)-stps.cdr , secowarwick.com .
  7. PreNitLPC przyszłościową alternatywą dla nawęglania stali – PDF , docplayer.pl .
  8. http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-ac1d126d-28b7-4152-bf9c-452354071004/c/Kula.pdf
  9. Przełom w obróbce cieplnej. Azotowanie gazowe metodą ZeroFlow – innowacyjna metoda zwiększająca korzyści procesu, artykuł – metale , www.metale.org .
  10. Leszek Małdziński, Karolina Ostrowska, Piotr Okoniewicz, Regulowane azotowanie gazowe ZeroFlow jako metoda zwiększająca trwałość matryc do wyciskania profili aluminiowych na gorąco Controlled ZeroFlow gas nitriding as a method increasing the durability of dies for hot extrusion of aluminum profiles , 2014.
  11. Anna Moyseowicz, Świebodzińska firma z szeregiem nagród. Seco/Warwick osiąga sukcesy , Świebodzin Nasze Miasto, 14 stycznia 2022 .
  12. Nagrodzono amerykańską ekspansję Grupy Seco/Warwick , MM Magazyn Przemysłowy, 11 sierpnia 2021 .
  13. North America – CEE Investment Summit & Awards , TPA Poland .
  14. Czesław Wachnik, Seco/Warwick z kolejną Gazelą Biznesu, „gazetalubuska.pl” (pol.).
  15. Polska potrzebuje ukrytych czempionów (pol.).