Linia kolejowa nr 778

W dzisiejszym świecie Linia kolejowa nr 778 jest tematem ciągłego zainteresowania i debaty. Wraz z postępem technologii i globalizacją Linia kolejowa nr 778 przejął wiodącą rolę we współczesnym społeczeństwie. Niezależnie od tego, czy chodzi o politykę, kulturę, naukę czy historię, Linia kolejowa nr 778 znacząco wpłynął na życie ludzi na całym świecie. Z tego powodu konieczne jest głębsze zagłębienie się w badania i analizę Linia kolejowa nr 778, w celu zrozumienia jego wpływu i wpływu na różne aspekty codziennego życia. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Linia kolejowa nr 778 i jego dzisiejszym znaczeniem, aby zaoferować kompleksowy pogląd na ten bardzo ważny temat.

Linia nr 778
Zgorzelec R1 – Zgorzelec R11
dawniej Zgorzelec Miasto – Krysin
Dane podstawowe
Zarządca

PKP PLK

Numer linii

778

Długość

1,175 km

Rozstaw szyn

1435 mm

Sieć trakcyjna

brak

Prędkość maksymalna

40[1] (Vk = 60) km/h

Linia kolejowa 778 – pierwszorzędna, jednotorowa, niezelektryfikowana linia kolejowa znaczenia państwowego, łącząca rozjazdy 1 (dawny posterunek Zgorzelec Miasto) i 11 (dawny posterunek Krysin) w obrębie stacji Zgorzelec[2][3][4].

Linia w całości została zaklasyfikowana do sieci międzynarodowych linii transportu kombinowanego (AGTC)[2]linia kolejowa C59/1: Nowa SólŻagańWęgliniecZgorzelecZawidówFrýdlant[5].

Przypisy