Linia kolejowa nr 733

W tym artykule zagłębimy się w temat Linia kolejowa nr 733, który wzbudził duże zainteresowanie w dzisiejszym społeczeństwie. Na przestrzeni historii Linia kolejowa nr 733 odgrywał kluczową rolę w różnych obszarach, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Od swoich początków do chwili obecnej Linia kolejowa nr 733 był przedmiotem badań, debat i kontrowersji, powodując sprzeczne opinie i różnorodne perspektywy. W tym artykule zbadamy różne aspekty Linia kolejowa nr 733, analizując jego wpływ w różnych kontekstach i oferując spostrzeżenia, które pozwolą nam lepiej zrozumieć jego znaczenie we współczesnym świecie.

Linia nr 733
Suchy Las – Wielbark Las
Dane podstawowe
Zarządca

PKP PLK

Numer linii

733

Długość

1,130 km

Rozstaw szyn

1435 mm

Sieć trakcyjna

brak

Prędkość maksymalna

0[1] (Vk = 60) km/h

Historia
Rok otwarcia

1955[2]

Rok zawieszenia ruchu

1990[2]

Linia kolejowa nr 733 – pierwszorzędna, jednotorowa, niezelektryfikowana linia kolejowa, łącząca posterunek odgałęźny Suchy Las z mijanką Wielbark Las[3][4][5]. Linia jest położona na terenie gminy Wielbark w powiecie szczycieńskim w województwie warmińsko-mazurskim.

Linia wykorzystywana była wyłącznie do prowadzenia pociągów przewożących zużyte paliwo jądrowe z elektrowni atomowych w dawnym NRD. Przejazd odbywał się na zasadach PONSZ[2].

Obecnie została praktycznie w całości rozkradziona przez złomiarzy[6].

Przypisy