Kisiele (obwód chmielnicki)

W tym artykule poznamy fascynujący świat Kisiele (obwód chmielnicki). Od swoich początków po dzisiejsze zastosowania, Kisiele (obwód chmielnicki) odegrał ważną rolę w różnych obszarach codziennego życia. Poprzez szczegółową analizę zagłębimy się w różne aspekty, które sprawiają, że Kisiele (obwód chmielnicki) jest istotnym tematem wartym zbadania. Od korzyści po wyzwania, zajmiemy się różnymi perspektywami otaczającymi Kisiele (obwód chmielnicki), oferując kompleksowe spojrzenie, które pozwoli czytelnikowi lepiej zrozumieć jego znaczenie we współczesnym świecie. Dołącz do nas w tej ekscytującej wycieczce po Kisiele (obwód chmielnicki) i odkryj wszystko, co ten motyw ma do zaoferowania.

Kisiele
Киселі
Państwo

 Ukraina

Obwód

 chmielnicki

Rejon

starokonstantynowski

Populacja 
• liczba ludności


391

Nr kierunkowy

+380 3854

Kod pocztowy

31133

Położenie na mapie obwodu chmielnickiego
Mapa konturowa obwodu chmielnickiego, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Kisiele”
Położenie na mapie Ukrainy
Mapa konturowa Ukrainy, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Kisiele”
Ziemia49°48′20″N 27°21′57″E/49,805556 27,365833

Kisiele[1][2] (ukr. Киселі) – wieś na Ukrainie w rejonie starokonstantynowskim obwodu chmielnickiego.

Majątek Kisele od 1854 do 1890 należał do żony Józefa Ignacego Kraszewskiego Zofii Woronowiczównej, bratanicy prymasa Jana Pawła Woronicza. W majątku był założony ładny park, który miał stworzyć ten sam ogrodnik, który założył park w Zofiówce[2]. Kraszewscy dbali o dwór, a także o park dworski, który znacznie upiększyli.

Przypisy

  1. Filip Sulimierski, Bronisław Chlebowski, Władysław Walewski: Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. IV. Warszawa: 1880-1902, s. 107.
  2. a b Filip Sulimierski, Bronisław Chlebowski, Władysław Walewski: Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. XV, cz. 2. Warszawa: 1880-1902, s. 78.

Linki zewnętrzne