Ołeksandr Symonenko

W tym artykule zbadamy fascynującą historię Ołeksandr Symonenko, od jego początków po wpływ na współczesne społeczeństwo. Ołeksandr Symonenko od dziesięcioleci jest istotną postacią w kulturze popularnej, przyciągając uwagę i zainteresowanie ludzi w każdym wieku. Przez lata Ołeksandr Symonenko ewoluował i przybierał różne formy, ale jego wpływ pozostaje niezaprzeczalny. W tym artykule sprawdzimy, jak Ołeksandr Symonenko ukształtował sposób, w jaki postrzegamy świat i jak jego dziedzictwo żyje dzisiaj. Dołącz do nas w tej podróży w czasie i odkryj trwały wpływ Ołeksandr Symonenko na nasze społeczeństwo.

Ołeksandr Symonenko
Data i miejsce urodzenia

14 lutego 1974
Kirowohrad

Wzrost

180 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Ukraina
Igrzyska olimpijskie
srebro Sydney 2000 kolarstwo
(Druż. na doch.)
Mistrzostwa świata
złoto Bordeaux 1998 Druż. na doch.
złoto Antwerpia 2001 Ind. na doch.
złoto Antwerpia 2001 Druż. na doch.
srebro Bogota 1995 Druż. na doch.
srebro Perth 1997 Druż. na doch.

Ołeksandr Serhijowycz Symonenko (ukr. Олександр Сергійович Симоненко, ur. 14 lutego 1974 w Kirowohradzie) – ukraiński kolarz torowy, wicemistrz olimpijski oraz pięciokrotny medalista mistrzostw świata.

Kariera

Pierwszy sukces w karierze Ołeksandr Symonenko osiągnął w 1992 roku, kiedy został wicemistrzem świata juniorów zarówno w drużynowym jak i indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Już trzy lata później, podczas mistrzostw świata w Bogocie wspólnie z Serhijem Matwiejewem, Bohdanem Bondariewem i Dimitrijem Tołstenkowem wywalczył drużynowo srebrny medal w kategorii elite. W tej konkurencji zajął także siódme miejsce na igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, a na mistrzostwach świata w Perth razem z Matwiejewem, Ołeksandrem Fedenko i Ołeksandrem Kłymenko zdobył kolejny srebrny medal. Na rozgrywanych w 1998 roku mistrzostwach świata w Bordeaux Ukraińcy w składzie: Symonenko, Matwiejew, Fedenko i Rusłan Pithornij byli najlepsi. Na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku Symonenko z pomocą Fedenki, Matwiejewa i Serhija Czerniawśkiego zdobył srebrny medal olimpijski, a rok później reprezentanci Ukrainy w tym składzie zwyciężyli na mistrzostwach świata w Antwerpii. W 2001 roku Ołeksandr okazał się także najlepszy w rywalizacji indywidualnej, bezpośrednio wyprzedzając dwóch Niemców Jensa Lehmanna i Stefana Steinwega.

Linki zewnętrzne