Giorgio Morbiato

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Giorgio Morbiato, badając jego różne aspekty i wpływ na nasze społeczeństwo. Od niepamiętnych czasów Giorgio Morbiato przyciągał uwagę młodych i starych, intrygując całe pokolenia swoją tajemnicą i urokiem. Na przestrzeni dziejów Giorgio Morbiato odegrał fundamentalną rolę w ewolucji ludzkości, wpływając na nasze wierzenia, zwyczaje i sposób życia. W tym artykule zagłębimy się w Giorgio Morbiato, analizując jego znaczenie w różnych kontekstach i wpływ na dzisiejszy świat. Przygotuj się na odkrycie wszystkich aspektów Giorgio Morbiato i zanurz się w ekscytującą podróż pełną wiedzy i odkryć!

Giorgio Morbiato
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

30 lipca 1948
Padwa

Wzrost

182 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy
Igrzyska olimpijskie
brąz Meksyk 1968 kolarstwo
(druż. na dochodzenie)
Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym
złoto Montevideo 1968 druż. na dochodzenie
złoto Varese 1971 druż. na dochodzenie
srebro Anterpia 1969 druż. na dochodzenie

Giorgio Morbiato (ur. 30 lipca 1948 w Padwie) – włoski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista olimpijski oraz czterokrotny medalista torowych mistrzostw świata.

Kariera

Pierwszy sukces w karierze Giorgio Morbiato osiągnął w 1968 roku, kiedy wspólnie z Cipriano Chemello, Lorenzo Bosisio i Luigim Roncaglią zdobył złoty medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas torowych mistrzostw świata w Montevideo. Parę miesięcy później wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku, gdzie razem z Bosisio, Chemello, Roncaglią i Gino Pancino zdobył brązowy medal w tej samej konkurencji. Na rozgrywanych w 1969 roku mistrzostwach świata w Antwerpii Włosi w składzie: Antonio Castello, Giacomo Bazzan, Giorgio Morbiato i Pietro Algeri zdobyli srebrny medal, a razem z Algerim, Bazzanem i Luciano Borgognonim zwyciężył podczas mistrzostw świata w Varese w 1971 roku. W 1972 roku wystartował na igrzyskach olimpijskich w Monachium, jednak Włosi zajęli tam zaledwie dziewiątą pozycję. W tym samym roku został wicemistrzem kraju w wyścigu za startu zatrzymanego amatorów. Startował także w wyścigach szosowych, ale bez większych sukcesów.

Bibliografia