Dziś Powiat Strasburg (Prusy Zachodnie) nadal jest tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem i znaczeniem w społeczeństwie. Wraz z postępem technologii i globalizacją Powiat Strasburg (Prusy Zachodnie) staje się coraz bardziej obecnym tematem w codziennym życiu ludzi. Niezależnie od tego, czy na poziomie osobistym, społecznym czy zawodowym, Powiat Strasburg (Prusy Zachodnie) wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Powiat Strasburg (Prusy Zachodnie), od jego historii i ewolucji po dzisiejszy wpływ. Dodatkowo sprawdzimy, jak Powiat Strasburg (Prusy Zachodnie) wpłynął na różne obszary i jak wygenerował znaczące zmiany w sposobie, w jaki żyjemy i odnosimy się do otaczającego nas świata.
Powiat Strasburg i. Westpr., Powiat Strasburg in Westpreußen, Powiat Strasburg (Westpr.), Powiat Strasburg (Westpreußen) (niem. Landkreis Strasburg i. Westpr., Landkreis Strasburg in Westpreußen, Kreis Strasburg i. Westpr., Kreis Strasburg in Westpreußen, od 1942 Landkreis Strasburg (Westpr.), Landkreis Strasburg (Westpreußen); pol. powiat brodnicki) – dawny powiat na terenie Prus, istniejący od 1818 do 1920. Należał do rejencji kwidzyńskiej, w prowincji Prusy Zachodnie. Siedzibą powiatu było miasto Brodnica (niem. Strasburg).
Powiat powstał 1 kwietnia 1818 r. Od 3 grudnia 1829 do 1878 należał do prowincji Prusy. 1 października 1887 z części terenu powiatu utworzono powiat wąbrzeski. W latach 1920–1939 w wyniku ustaleń traktatu wersalskiego powiat należał do Polski. W latach 1939–1945 powiat należał do rejencji kwidzyńskiej w okręgu Gdańsk-Prusy Zachodnie.
W 1910 na terenie powiatu znajdowały się trzy miasta (Górzno, Lidzbark (niem. Lautenburg), Brodnica oraz 142 gminy.