Jakub Dziaduski

W tym artykule szczegółowo omówimy temat Jakub Dziaduski. Od jego powstania po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, przeanalizujemy wszystkie aspekty Jakub Dziaduski i jego znaczenie w różnych kontekstach. Dzięki podejściu multidyscyplinarnemu zbadamy różne perspektywy dotyczące Jakub Dziaduski i zbadamy, jak ewoluował on na przestrzeni czasu. Ponadto omówimy jego wpływ w obszarach takich jak kultura, ekonomia i polityka oraz zastanowimy się nad jego przyszłością w stale zmieniającym się świecie. Przygotuj się na podróż odkrywczą dotyczącą Jakub Dziaduski i wszystkiego, co wiąże się z tą koncepcją.

Jakub Pietuch Dziaduski
Biskup
Herb duchownego
Data śmierci

15 marca 1568

Biskup pomocniczy poznański
Okres sprawowania

1540–1568

Wyznanie

katolicyzm

Kościół

rzymskokatolicki

Inkardynacja

bernardyni

Nominacja biskupia

15 marca 1540

Sukcesja apostolska
Data konsekracji

?

Konsekrator

nieznany

Jakub Pietuch Dziaduski herbu Jelita OFM (ur. ?, zm. 15 marca 1568) – polski duchowny rzymskokatolicki, bernardyn, gwardian poznański, biskup margartiteński w 1540 roku, biskup pomocniczy poznański, archidiakon poznański, kanonik poznański[1].

Życiorys

Działał w poznańskim klasztorze bernardyńskim[2].

15 marca 1540 papież Paweł III prekonizował go biskupem pomocniczym poznańskim oraz biskupem in partibus infidelium enneńskim. Brak informacji kiedy i od kogo przyjął sakrę biskupią. Urząd pełnił do śmierci.

Przypisy

  1. Herbarz polski, t. V, Warszawa 1902, s. 148.
  2. Franciszkanie w Poznaniu. . (pol.).

Bibliografia