Obecnie Droga wojewódzka nr 368 jest bardzo istotną i aktualną kwestią, która dotyka ludzi w każdym wieku i o każdej kulturze. Coraz więcej osób jest zainteresowanych poznaniem Droga wojewódzka nr 368 i zrozumieniem jego wpływu na współczesne społeczeństwo. Ze względu na jego znaczenie istotne jest dalsze badanie Droga wojewódzka nr 368 w celu zrozumienia jego implikacji i możliwych rozwiązań. W tym artykule przyjrzymy się różnym perspektywom Droga wojewódzka nr 368 i temu, jak wpływa on na nasze codzienne życie. Dodatkowo omówimy globalne implikacje i możliwe środki, które można podjąć, aby sprostać temu wyzwaniu.
Wraz z oddaniem do użytku fragmentu wschodniej obwodnicy Wrocławia (DW372) od pogranicza Mirkowa i Długołęki do drogi nr 455 w Łanach, droga na całej długości została przeklasyfikowana na powiatową[3]. Oznacza to wykreślenie numeru 368 z sieci dróg wojewódzkich.
Kontrowersje odnośnie do przebiegu
Poprzedni przebieg, o długości ok. 6 km, wytyczony był przez las regla górnego, północnym zboczem Grzbietu Lasockiego z Rozdroża Kowarskiego na Przełęcz Okraj (1046 m n.p.m.) do byłego przejścia granicznego z CzechamiPrzełęcz Okraj - Pomezní Boudy. Droga na odcinku około 6 km pokonywała 309-metrową różnicę wzniesień. Uchwała Sejmiku Województwa Dolnośląskiego[4] pozbawiająca ten odcinek kategorii drogi wojewódzkiej została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, który wyrokiem z dnia 23 września 2016 r. stwierdził jej nieważność w przedmiocie drogi nr 368[5]. Wniesiona od tego wyroku skarga kasacyjna została w dniu 5 stycznia 2018 r. oddalona przez Naczelny Sąd Administracyjny[6].
Przejście graniczne na starym przebiegu drogi; widok na czeską drogę II/252 i w głębi na polską ówczesną DW368
Stary przebieg drogi docelowo ma otrzymać nowe oznaczenie[1]. W grudniu 2020 roku na OpenStreetMap droga oznaczona została numerem 370.