Droga wojewódzka nr 282

Dziś chcemy poruszyć temat, który dotyczy nas wszystkich: Droga wojewódzka nr 282. Niezależnie od tego, czy jest to zjawisko społeczne, istotna osoba, wydarzenie historyczne czy jakakolwiek inna sytuacja, ważne jest, aby zatrzymać się i zastanowić nad tym tematem oraz zbadać jego konsekwencje w naszym codziennym życiu. W tym artykule zagłębimy się w różne aspekty związane z Droga wojewódzka nr 282, aby zrozumieć jego wpływ na nasze społeczeństwo, jego znaczenie dzisiaj i sposób, w jaki może wpłynąć na naszą przyszłość. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Droga wojewódzka nr 282 i jego znaczeniu w dzisiejszym świecie.

DW282
Długość

22 km

Województwa

lubuskie

Zdjęcie
Prom na Odrze w Milsku - obecnie znajduje się tam most
Prom na Odrze w Milsku - obecnie znajduje się tam most

Droga wojewódzka nr 282 (DW282) – droga wojewódzka w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Łączy drogę krajową nr 27 i Zieloną Górę z miejscowością Bojadła, położoną na wschód od Odry.

Miejscowości przy trasie

Inwestycje

1 września 2017 podpisano kontrakt na zaprojektowanie i budowę mostu o długości 380 m przez Odrę w Milsku, który miał zastąpić funkcjonującą w tym miejscu przeprawę promową. Inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, a wykonawcą została Mota-Engil Central Europe, która w przetargu zaproponowała 73 miliony złotych. Początek prac budowlanych zaplanowano na początek 2019 roku. Wraz z mostem miał być wybudowany nowy przebieg drogi o długości 9,2 km klasy drogi głównej, stanowiący obwodnicę miejscowości: Łaz, Zabór, Milsko i Przewóz. Celem inwestycji było usprawnienie ruchu między zachodnią granicą kraju i Zieloną Górą a wschodnią częścią województwa lubuskiego[1]. Oficjalne otwarcie mostu odbyło się w piątek 28 października 2022[2].

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne