Nagroda im. Grzegorza Palki

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Nagroda im. Grzegorza Palki, badając jego liczne aspekty i wpływ w różnych obszarach. Od swojego powstania do dzisiejszej ewolucji Nagroda im. Grzegorza Palki odegrał kluczową rolę w społeczeństwie, budząc zainteresowanie i ciekawość ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Idąc tym tropem, odkryjemy, jak Nagroda im. Grzegorza Palki wpłynął i zainspirował całe pokolenia, a także jego znaczenie w obecnym kontekście. Krótko mówiąc, zanurzymy się w ekscytującą podróż przez Nagroda im. Grzegorza Palki, odkrywając jego tajemnice i odkrywając najbardziej urzekające sekrety. Czy jesteś gotowy, aby wejść do tego ekscytującego świata?

Nagroda im. Grzegorza Palki – polska nagroda samorządowa przyznawana corocznie od 1998 przez Ligę Krajową, ustanowiona uchwałą zgromadzenia tej organizacji z 18 maja 1997[1].

Charakterystyka

Nagroda przyznawana jest osobom, które w swoich dokonaniach rozwoju samorządności przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Chodzi tu m.in. o dokonania ustawodawcze, czy naukowe. Patronem nagrody jest łódzki samorządowiec – Grzegorz Palka (w kapitule nagrody zasiada m.in. jego żona – Jadwiga Palka). Nagrodę stanowią dyplom i medal. O przyznanie nagrody mogą wnioskować posłowie i senatorowie RP, oddziały Ligi Krajowej oraz jej organy statutowe, organy samorządu terytorialnego, a także związki i stowarzyszenia samorządowe. Nagrodę przyznaje się w trzech dziedzinach: ogólnopaństwowej, działalności samorządowej w wymiarze ogólnokrajowym, działań w samorządzie lokalnym w znaczeniu ponadlokalnym[1].

Laureaci

Laureaci nagrody w dziedzinie ogólnopaństwowej

Laureaci nagrody w dziedzinie działalności samorządowej w wymiarze ogólnokrajowym

Laureaci nagrody w dziedzinie działań w samorządzie lokalnym w znaczeniu ponadlokalnym

Przypisy