Zenon Szczepankowski

W dzisiejszym świecie Zenon Szczepankowski to temat, który zyskał duże znaczenie w różnych obszarach. Od polityki po naukę, Zenon Szczepankowski stał się przedmiotem zainteresowania całego społeczeństwa. Ponieważ świat rozwija się technologicznie i stoi przed nowymi wyzwaniami, ważne jest, aby przeanalizować i zrozumieć znaczenie Zenon Szczepankowski w dzisiejszym społeczeństwie. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Zenon Szczepankowski i jego wpływem na dzisiejszy świat. Od jego powstania po możliwe przyszłe implikacje, Zenon Szczepankowski to temat, który zasługuje na uwagę wszystkich.

Zenon Szczepankowski
Data i miejsce urodzenia

16 września 1958
Rutki

Starosta powiatu przasnyskiego
Okres

od 1 stycznia 1999
do 19 listopada 2018

Przynależność polityczna

Polskie Stronnictwo Ludowe

Następca

Krzysztof Bieńkowski

Odznaczenia
Złoty Krzyż Zasługi Srebrny Krzyż Zasługi Złota Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Zenon Szczepankowski (ur. 16 września 1958 w miejscowości Rutki) – polski fizyk i samorządowiec, w latach 1999–2018 starosta powiatu przasnyskiego.

Życiorys

Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowe studia pedagogiczne z nauczania fizyki i astronomii w Warszawie. Nauczyciel fizyki i przedmiotów budowlanych w liceum, wykładowca akademicki[1].

Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 1998 w każdych kolejnych wyborach samorządowych uzyskiwał mandat radnego powiatu przasnyskiego, od 1999 do 2018 pełnił funkcję starosty powiatu. W 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, a w 2007[2] i 2019[3] do Sejmu.

W 2019 wydał książkę Motywacje w zarządzaniu publicznym[4].

Odznaczenia i nagrody

Na wniosek wojewody mazowieckiego 30 października 2005 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Zenonowi Szczepankowskiemu Srebrny Krzyż Zasługi za osiągnięcia w pracy zawodowej oraz na polu działalności społecznej[5], w 2009 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi[6]. W 2008 otrzymał medal „Pro Masovia”[7]. W 2015 został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego[8]. W 2013 odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”[9]. W 2002 otrzymał statuetkę Przaśnika.

Przypisy