Ingo Weißenborn

W dzisiejszym świecie Ingo Weißenborn stał się tematem, który budzi coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie historyczne, wpływ na życie codzienne czy wpływ na sferę kulturową, Ingo Weißenborn przykuł uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od momentu pojawienia się Ingo Weißenborn był przedmiotem debaty, badań i badań, a jego znaczenie nie zmniejszyło się z biegiem czasu. W tym artykule zbadamy różne aspekty Ingo Weißenborn i jego znaczenia we współczesnym świecie, analizując jego ewolucję, wpływ i znaczenie dzisiaj.

Ingo Weißenborn
Data i miejsce urodzenia

29 listopada 1963
Bernburg

Wzrost

168 cm

Informacje klubowe
Klub

FC Tauberbischofsheim

Dorobek medalowy
Reprezentacja  RFN
Mistrzostwa świata
brąz Sofia 1986 floret druż.
Reprezentacja  Niemcy
Igrzyska olimpijskie
złoto Barcelona 1992 szermierka
(floret druż.)
Mistrzostwa świata
złoto Budapeszt 1991 floret ind.
złoto Essen 1993 floret druż.
srebro Budapeszt 1991 floret druż.
Mistrzostwa Europy
brąz Linz 1993 floret ind.
Odznaczenia
Srebrny Liść Laurowy (RFN)

Ingo Weißenborn (ur. 29 listopada 1963 w Bernburgu) – niemiecki szermierz, florecista, brązowy medalista olimpijskich i czterokrotny medalista mistrzostw świata.

Na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku reprezentacja Niemiec w składzie: Udo Wagner, Ulrich Schreck, Thorsten Weidner, Alexander Koch i Ingo Weißenborn zwyciężyła w zawodach drużynowych[1][2]. Był to jego jedyny start olimpijski.

Podczas mistrzostw świata w Sofii w 1986 roku wspólnie z Jensem Howe, Udo Wagnerem, Adrianem Germanusem i Arisem Enkelmannem zdobył brązowy medal w zawodach drużynowych. W tej samej konkurencji zdobywał następnie złoty medal na mistrzostwach świata w Essen (1993) oraz srebrny podczas mistrzostw świata w Budapeszcie (1991). Na ostatniej z tych imprez wywalczył również złoty medal w turnieju indywidualnym, pokonując w finale Thorstena Weidnera[3].

Wywalczył również brązowy medal indywidualnie na mistrzostwach Europy w Linzu w 1993 roku[4].

Przypisy

  1. Ingo Weissenborn. olympic.org. . (ang. • fr.).
  2. Ingo Weißenborn. sports-reference.com. . . (ang.).
  3. Fechten - Weltmeisterschaften (Herren - Florett) , sport-komplett.de (niem.).
  4. European Championships 1993 , eurofencing.org (ang. • fr. • ros.).

Linki zewnętrzne