W tym artykule poruszony zostanie temat ĸ, który był przedmiotem zainteresowania i debaty w różnych obszarach. ĸ to temat, który wzbudził ogromne oczekiwania i wzbudził ciekawość zarówno ekspertów, jak i fanów. Na przestrzeni dziejów ĸ wywarł znaczący wpływ na różne aspekty społeczeństwa, a jego znaczenie jest nadal przedmiotem studiów i badań. Dzięki szczegółowej i wyczerpującej analizie zostaną zbadane różne podejścia i perspektywy dotyczące ĸ w celu zapewnienia kompleksowej i wzbogacającej wizji na ten temat.
ĸ (kra) litera alfabetu łacińskiego używana w języku grenlandzkim. Reforma ortografii w 1973 r. zastąpiła ten znak literą q.
Kra (ĸ) podobnie jak litera ß była używana tylko w formie małej litery.
Wymowa grafemu ĸ odpowiada w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (IPA) tj. spółgłosce zwartej języczkowej bezdźwięcznej. Przy porządkowaniu alfabetycznym kra jest uważana za wariant litery q i jest razem z nią lub po niej sortowana.
W standardzie Unicode ĸ występuje na pozycji U+0138 (dziesiątkowo: 312).
W systemach uniksowych (Window Manager) w polskiej lokalizacji (ale też i w wielu innych narodowych układach klawiatury) ĸ jest zazwyczaj dostępna przez kombinację klawiszy AltGr+k tak przy klawiaturze programisty jak i maszynistki.