Super Mario Bros. 2

Dziś Super Mario Bros. 2 to temat, który budzi duże zainteresowanie i debatę w różnych obszarach społeczeństwa. Jego znaczenie i wpływ wywołały sprzeczne opinie i doprowadziły do ​​wielu studiów i badań, które miały na celu głębsze zgłębienie jego implikacji. Bez wątpienia Super Mario Bros. 2 to zagadnienie, które stale ewoluuje, dostosowując się do zmian i wyzwań dzisiejszego świata. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i podejścia do Super Mario Bros. 2, aby przeanalizować jego znaczenie i zrozumieć jego wpływ na nasze codzienne życie.

Super Mario Bros. 2
Ilustracja
Producent

Nintendo[1]

Wydawca

Nintendo[1]

Dystrybutor

PL: Elemis Elektronik[2]

Seria gier

Super Mario Bros.

Data wydania

NES
JP: 14 września 1992
Am.Płn.: 1 września 1988
EU: 28 kwietnia 1989
SNES
PL: 1994[3]
JP: 14 lipca 1993
Am.Płn.: 2 sierpnia 1993
EU: 16 grudnia 1993

Gatunek

gra platformowa[1]

Tryby gry

gra jednoosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

NES, SNES, Game Boy Advance, Virtual Console

Nośniki

kartridż (2 Mb)

Poprzednia gra w serii

Super Mario Bros.: The Lost Levels

Następna gra w serii

Super Mario Bros. 3

Super Mario Bros. 2 (w Japonii jako Super Mario USA) – gra platformowa stworzona i wydana przez firmę Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System w 1988 roku[1]. Gra powstała na bazie japońskiego tytułu Yume Kōjō: Doki Doki Panic[4].

Gra pojawiła się także na NES Classic Edition[5].

Akcja gry rozgrywa się w magicznej krainie snów Subcon, gdzie rządzi zły i okrutny Wart. Pewnego dnia Mario ma sen, w którym wspina się po bardzo długich schodach i znajduje drzwi. Gdy je otwiera, spada z góry w magiczną krainę, gdzie słyszy wołanie o pomoc. Następnego dnia, Mario, Luigi, Toad i Peach wybierają się na piknik. Zauważają tam jaskinię, a w niej długie schody, takie jak w śnie Mario. Gdy otwierają drzwi, widzą tę samą krainę którą Mario widział w swoim śnie. Czwórka bohaterów postanawia uwolnić krainę Subconu od Warta i jego armii.

Przypisy

  1. a b c d Super Mario Bros. 2 – NES. IGN. .
  2. Super Mario All Stars. „Top Secret”. 33, s. 56, listopad 1994. Bajtek. 
  3. Super Mario All Stars. „Top Secret”. 33, s. 56, listopad 1994. Bajtek. 
  4. The unsuccessful prototype that became Super Mario Bros. 2. Joystiq. .
  5. WRÓĆ DO PRZESZŁOŚCI WRAZ Z EUROPEJSKĄ PREMIERĄ NINTENDO CLASSIC MINI: NINTENDO ENTERTAINMENT SYSTEM. nintendo.pl, 2016-11-11. . (pol.).