Sekretarz (samorząd)

W świecie Sekretarz (samorząd) istnieje cały wszechświat możliwości i odkryć do odkrycia. Niezależnie od tego, czy mówimy o życiu człowieka, konkretnym temacie, dacie historycznej czy jakimkolwiek innym aspekcie życia codziennego, Sekretarz (samorząd) budzi w nas zainteresowanie, które sprawia, że ​​chcemy głębiej zagłębić się w jego tajemnice. W tym artykule staramy się zagłębić w świat Sekretarz (samorząd), analizując jego różne aspekty i oferując jego szeroką i szczegółową wizję. Niezależnie od naszego związku z Sekretarz (samorząd), jesteśmy pewni, że jego badanie przyniesie nam większe zrozumienie i osobiste wzbogacenie.

Sekretarz – w Polsce wysoki rangą urzędnik samorządowy w:

Sekretarz podlega bezpośrednio kierownikowi urzędu samorządowego (odpowiednio: marszałkowi, staroście, wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) i może z jego upoważnienia wykonywać zadania z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi.

Sekretarz nie może być członkiem partii politycznych. Zobowiązany jest do składania co roku oświadczenia majątkowego.

Do 31 grudnia 2008 roku sekretarze byli powoływani na stanowisko odpowiednio przez radę gminy (miasta) i powiatu oraz sejmik województwa. Obecnie są zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Odpowiednikiem sekretarza w ministerstwach i urzędach centralnych jest dyrektor generalny.

Zobacz też

Linki zewnętrzne