Sarabanda (radioodbiornik)

W dzisiejszym świecie Sarabanda (radioodbiornik) odegrał fundamentalną rolę w naszym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to aspekt osobisty czy zawodowy, Sarabanda (radioodbiornik) stał się tematem ogólnego zainteresowania ze względu na jego wpływ na nasze społeczeństwo. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom Sarabanda (radioodbiornik) oraz temu, jak ukształtował on nasze doświadczenia i perspektywy. Od wpływu na kulturę popularną po rolę w innowacjach technologicznych, Sarabanda (radioodbiornik) okazał się wszechstronnym i istotnym tematem w obecnym krajobrazie. Poprzez dogłębną analizę sprawdzimy, jak Sarabanda (radioodbiornik) ewoluował w czasie i jego wpływ na ludzi, społeczności i branże. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten fascynujący temat!

Sarabanda[1]
Ilustracja
Typ

lampowy

Producent

ZR Diora

Państwo

 Polska

Lata produkcji

1966–71

Dane techniczne
Zakresy fal
Fale długie

175-290 kHz

Fale średnie

530-1600 kHz

Fale krótkie

8-12 MHz

UKF

65-74 MHz

Inne
Napięcie zasilania

220 V

Wymiary

4200x1500x1600 mm

Sarabanda – polski stołowy radioodbiornik lampowy produkowany w latach 19661971 w zakładach Diora należących do zjednoczenia Unitra.

Jest to odbiornik czterozakresowy. Posiada układ elektryczny identyczny z radiem Kankan. Obudowa jest wykonana z bakelitu. Panel przedni składa się z dużego głośnika, trzech pokręteł (głośność, zakresy, strojenie) oraz skali częstotliwości. Z tyłu odbiornika umieszczono gniazdo magnetofonu/gramofonu oraz gniazda antenowe, gniazdo głośnika i zasilania.

Istniała także odmiana oznaczona Sarabanda-II, która nie posiadała zakresu UKF.

Przypisy

  1. Stare Radio | Diora, Sarabanda , pl/karta.php?numer=332 .