W dzisiejszym świecie Powiat Schwerin (Warthe) stał się istotnym i ważnym tematem, który przyciąga uwagę wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, znaczenie w historii, wpływ na kulturę czy znaczenie w nauce, Powiat Schwerin (Warthe) wzbudził zainteresowanie wielu osób. Na przestrzeni lat Powiat Schwerin (Warthe) odegrał znaczącą rolę w różnych obszarach, a jego obecność jest nadal aktualna w dzisiejszym świecie. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Powiat Schwerin (Warthe), badając jego znaczenie, wpływ i znaczenie w bieżącym kontekście.
Powiat Schwerin (Warthe), Powiat Schwerin a./W., Powiat Schwerin an der Warthe (niem. Landkreis Schwerin (Warthe), Kreis Schwerin (Warthe), Landkreis Schwerin a./W., Kreis Schwerin a./W., Landkreis Schwerin an der Warthe, Kreis Schwerin an der Warthe; pol. powiat skwierzyński) – dawny powiat na terenie kolejno Prus, Cesarstwa Niemieckiego, Republiki Weimarskiej oraz III Rzeszy, istniejący od 1887 do 1945. Od 1 sierpnia 1922 należał do rejencji pilskiej, w prowincji Marchia Graniczna Poznańsko-Zachodniopruska, a od 1 października 1938 należał do rejencji frankfurckiej, w prowincji Brandenburgia. Teren dawnego powiatu leży obecnie w Polsce, w województwie lubuskim. Siedzibą władz powiatu było miasto Schwerin an der Warthe.
Powiat powstał 1 października 1887 w Prowincji Poznańskiej, w rejencji poznańskiej z części powiatu Birnbaum. Od 20 listopada 1919 powiat administrowany jest z miasta Schneidemühl. 10 stycznia 1920 po ustaleniach traktatu wersalskiego wschodnia część powiatu trafiła do Polski. Od 1 lipca 1922 powiat należał do prowincji Marchia Graniczna Poznańsko-Zachodniopruska, rejencji pilskiej. 1 października 1938 po rozwiązaniu Marchii Granicznej powiat należał do prowincji Brandenburgia, rejencji frankfurckiej.
Na terenie powiatu 1 stycznia 1945 znajdowały się: