Medal Wojskowy (Brazylia)

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się Medal Wojskowy (Brazylia) i jego wpływowi na dzisiejsze społeczeństwo. Od momentu pojawienia się Medal Wojskowy (Brazylia) wywołał niekończące się opinie i debaty, stając się powracającym tematem rozmów. W ostatnich latach Medal Wojskowy (Brazylia) zyskał jeszcze większe znaczenie, wpływając na tak różnorodne aspekty, jak polityka, ekonomia, kultura i technologia. Na tych stronach będziemy badać różne punkty widzenia, z których można podejść do Medal Wojskowy (Brazylia), badając jego implikacje i wyzwania we współczesnym świecie. Bez wątpienia Medal Wojskowy (Brazylia) nadal jest powodem do refleksji i analizy, a ten artykuł ma na celu rzucić światło na jego znaczenie i znaczenie.

Medal Wojskowy
Baretka
Baretka medalu platynowego za 50 lat
Baretka
Baretka medalu złotego za 40 lat
Baretka
Baretka medalu złotego za 30 lat
Baretka
Baretka medalu srebrnego za 20 lat
Baretka
Baretka medalu brązowego za 10 lat
Ustanowiono

15 listopada 1901

Medal Wojskowy (port. Medalha Militar) – brazylijskie wojskowe odznaczenie, ustanowione 15 listopada 1901 jako wyróżnienie honorowe za dobrą i długoletnią służbę.

Medal ten przeznaczony jest dla żołnierzy i oficerów brazylijskiej Armii Lądowej, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych oraz oficerów dydaktycznych.

Podzielony jest na pięć stopni, różniącymi się kolorami odznaki i liczbą gwiazdek umieszczanych w formie okucia o kształcie ramki z odpowiedniego metalu, z odpowiednią liczbą gwiazdek, mocowanej do wstążki:

  • medal platynowy z pięcioma platynowymi gwiazdkami za 50 lat służby;
  • medal złoty z czterema platynowymi gwiazdkami za 40 lat służby;
  • medal złoty z trzema złotymi gwiazdkami za 30 lat służby;
  • medal srebrny z dwiema srebrnymi gwiazdkami za 20 lat służby;
  • medal brązowy z jedną brązową gwiazdką za 10 lat służby.

W brazylijskiej kolejności starszeństwa odznaczeń medal ten zajmuje miejsce bezpośrednio po Medalu Wkładu w Brazylijskich Sił Ekspedycyjnych, a przed lotniczym Medalem Korpusu Oddziałów.

Bibliografia