W dzisiejszym świecie Dyskusja wikipedysty:Prometheus1 zajmuje centralne miejsce w społeczeństwie, czy to ze względu na jego znaczenie w sferze kulturowej, politycznej, historycznej czy społecznej. Jego wpływ rozprzestrzenił się na przestrzeni lat, wywierając znaczący wpływ na życie ludzi i wydarzenia historyczne. Dlatego konieczne jest głębsze zagłębienie się w badania i analizę Dyskusja wikipedysty:Prometheus1, aby zrozumieć jego znaczenie i wpływ na rozwój ludzkości. W tym artykule zagłębimy się w świat Dyskusja wikipedysty:Prometheus1, badając jego różne aspekty i wpływ w różnych kontekstach.
Archiwum1 Archiwum2 Archiwum3 Archiwum4
Chetnie bym Ci odpowiedział, ale że usuwasz wypowiedzi innych w swojej dyskusji, wiec nie znajduję najmnijeszego powodu ku temu. Nie mam tez w zwyczaju rozmawiac sam ze sobą. Eot. --Matrek (dyskusja) 04:34, 19 cze 2016 (CEST)
Nie wdawajcie się w przekomarzania czy pyskówki (Ty i @Radagast13). Dodajesz informacje - musisz podać źródła, i to muszą być źródła akceptowalne. Inne wersje Wikipedii (ani polska) źródłami być nie mogą (bo każdy może napisać bzdury).
Nie ma żadnego konsensusu, są podstawowe wymogi. Owszem, parę lat temu przymykano oko na uźródłowienie i do dzisiaj się to czkawką odbija.
Ergo: Podawaj źródła. Kropka. Ciacho5 (dyskusja) 15:25, 19 cze 2016 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 15:30, 19 cze 2016 (CEST)
Hej W podanym źródle jest Giges ale faktycznie może to być błąd druku. Zmieniłem tytuł --Adamt rzeknij słowo 22:56, 29 cze 2016 (CEST)
Dyskusję na ten i inne tematy rozpoczalem juz tutaj --Matrek (dyskusja) 17:50, 30 cze 2016 (CEST)
Cześć. O co chodzi z tym zmienianiem standardów bez żadnej dyskusji? Wiesz, ludzie generalnie już jakiś czas piszą artykuły zgodnie z tym schematem. PuchaczTrado (dyskusja) 15:34, 5 lip 2016 (CEST)
Witaj;) Póki co, to kursywą oznacza się typ okrętu, a nie pojedynczą jednostkę. Może cudzysłów w tytule infoboxu to i lekkie przegięcie, nie powiem. No ale infoboxy chyba trzeba starać się wypełnić podstawowymi informacjami, bo do tego służą. Pozdrawiam serdecznie zdolnego twórcę haseł;) Zala (dyskusja) 16:14, 26 lip 2016 (CEST)
Cześć! O DMSP Block 1 nie słyszałem, ale faktycznie jest tu jakiś "kosmos", bo źródła są bardzo niejednoznaczne - teraz mi to trudno odtworzyć. Te z których korzystam najczęściej podają:
Masz jeszcze jakieś, to może spróbujemy to uporządkować? Pozdrawiam NH2501 (dyskusja) 14:43, 15 sie 2016 (CEST)
Od maja tego roku wznowiłeś swoją aktywność w projekcie Wikipedia. W 2008 roku rozpatrywany był wniosek o arbitraż pomiędzy Tobą a PMG. Zgodnie z werdyktem Komitetu Arbitrażowego obie strony zostały zobowiązane do doprowadzenia co najmniej 1 hasła z sekcji wodnej Kanonu Polskiej Wikipedii do stanu Dobrego Artykułu. Zobowiązanie to nie zostało przez Ciebie wypełnione co stanowi naruszenie ustaleń werdyktu. Według obecnego składu Komitetu Arbitrażowego, zobowiązanie to nadal Ciebie obowiązuje i tym samym przypomina o jego wypełnienie w ciągu kolejnych trzech miesięcy. W razie niespełnienia zobowiązania w tym okresie, KA może ograniczyć Tobie możliwość edytowania Wikipedii na ustalony przez niego okres. W imieniu Komitetu Arbitrażowego, przewodniczący --Adamt rzeknij słowo 21:26, 16 sie 2016 (CEST)
Witaj. W związku z pytaniem PMG z 14 sierpnia 2016 roku w sprawie niewypełnienia przez Ciebie postanowień werdyktu PMG - Prometheus1 Komitet udzielił PMG odpowiedzi. Proszę zapoznaj się z podlinkowanym pytaniem i odpowiedzią. W imieniu Komitetu, Ented (dyskusja) 23:31, 24 sie 2016 (CEST)
Witaj, ograniczajmy się jednak do argumentów merytorycznych okrętów . Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 18:57, 23 sie 2016 (CEST)
Cześć.
Czy zapoznałeś się ze stroną Don't delete redirects? Tutaj w linkujących nadal coś mamy, a przed wstawieniem {{ek}}a należy to bezapelacyjnie sprawdzić (jest to zresztą napisane w komunikacie po każdym przenoszeniu strony). Efekt jest taki, że występuje teraz czerwony link i hasło (pod błędną nazwą) może powstać ponownie...
Bardzo Cię proszę, abyś zapoznał się z definicją ataku osobistego, bo to bardzo poważne oskarżenie, mimo że (jak zakładam) nieświadome.
Pozdrawiam, Szoltys 16:41, 28 sie 2016 (CEST)
Witaj. Kiedy kilkakrotnie w jednym artykule podajesz jako przypis to samo źródło, to użyj przypisu z nazwą. Więcej o tym w Pomoc:Przypisy, o wielokrotnym używaniu lub użyciu istniejącego przypisu.
Jeżeli podajesz jako przypis tą samą książkę, lecz różne strony, zastosuj Szablon:Odn. Znacznie mniej pisania, a i kod przejrzyściej wygląda. (a od czasu, kiedy sam się nauczyłem używać ODN, czuję się chwilami jak prawdziwy naukowiec;)). Ciacho5 (dyskusja) 23:29, 3 wrz 2016 (CEST)
Dzięki za poprawkę. W sumie, to mogła być makieta wyposażona w czujniki - jedno nie przeczy drugiemu :-P NH2501 (dyskusja) 22:50, 23 wrz 2016 (CEST)
O taką tabelę Ci chodziło, jak w artykułach na enwiki? Zala (dyskusja) 11:53, 9 paź 2016 (CEST)
Wg nadal obowiązujących zaleceń nazwę piszemy w cudzysłowie, czy to oczywiste czy nie. A co do nazwy sekcji zaraz coś wymyślę... Dzięki za uwagi. Zala (dyskusja) 12:21, 9 paź 2016 (CEST)
Zerknij teraz na tabelkę;) A co do głosowania, to nie wiem, jakie jego dalsze losy. Pewnie za mało osób brało w nim udział, by było ważne... a więc na razie wszystko po staremu. Zala (dyskusja) 12:37, 9 paź 2016 (CEST)
Witaj. Wydaje mi się, że obsada jest ułożona według lat występowania danej postaci w serialu, tj. najpierw te, które zaczęły występować od 2004, potem 2005, następnie 2006 itd. Po ostatniej postaci, która nadal występuje zaczynają się postacie, które występowały wcześniej i są uporządkowane na tej samej zasadzie. Myślę, że masz rację z tym, że to wszystko jest niespójne, obsada z pewnością nie jest kompletna, ponieważ na pierwszy rzut oka już widzę pewne braki. Jest też wypisanych dużo epizodycznych postaci, których było mnóstwo na przestrzeni tylu lat emisji serialu, nie wszystkie miały znaczący wpływ na akcję serialu. Nie wiem też czy jest sens w jednej tabeli zestawiać razem postacie aktualnie występujące i niewystępujące, może warto byłoby to rozdzielić. Z pewnością przydałaby się jakaś modernizacja, więc jeśli masz jakiś pomysł lub chęci to byłoby świetnie. Pozdrawiam ѕuperÞOWER ✉ 18:00, 19 paź 2016 (CEST)
Witaj. Możesz wyjaśnić skąd różnica w w nazwach tych dwóch bliźniaczych okrętów? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 08:45, 12 lis 2016 (CET)
Witaj, czy mógłbyś wyjaśnić mi co miałeś na myśli pisząc o lekarzu Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 14:15, 12 lis 2016 (CET)
Chyba adresy pomyliłeś;) Zala (dyskusja) 20:49, 18 gru 2016 (CET) Nie jestem PMG. Wielokrotnie mnie obrażałeś, że tylko o ostatnim „lekarzu” wspomnę. Nie będę więc z Tobą wchodził w żadną dyskusję na jakikolwiek temat. Zala (dyskusja) 20:59, 18 gru 2016 (CET)
Czołem! Zdaje się, że jednak Rendezvous, aczkolwiek konfuzja bierze się stąd, że urządzenie było radarowe, stąd Radar jest sensowne. Ale literatura (1 - ten wydaje się szczególnie mocny, bo pracownik NASA i artykuł oficjalnie afiliowany przez Agencję, 2, 3) jednoznacznie wskazują na Rendezvous. NH2501 (dyskusja) 06:58, 19 gru 2016 (CET)
Cześć! Artykuły o satelitach Corona zacząłem pisać na tyle dawno temu, że teraz trudno mi z całą stanowczością powiedzieć, "czemu tak a nie inaczej". Na pewno na coś trzeba było się zdecydować, bo oznaczeń misji jest tu bardzo wiele. Na użytek szablonu Program CORONA (w sumie powinno być małymi) chciałem zachować jednolite oznaczenie. Spisy z użyciem oznaczeń KH-1/2/3/4,4A,4B/5/6, zamierzałem umieścić w artykułach o danej serii. Linki są w szablonie. Nota bene, chyba nie powinno być tam KH-7.
Co do kamer i kapsuł... Tak, zdaje się, że masz rację, tj. nie było powiązania kamera-kapsuła. W satelitach KH-4A były dwie kamery (master/slave), z osobnymi podajnikami filmu (za dokiem z NRO: "Dual film paths traveled separately . Each of the two cameras used a different film path.", ale klisze lądowały i do kapsuły nr 1 i do kapsuły nr 2. Do pierwszej - w pierwszej połowie misji. Do drugiej, w drugiej połowie misji (tj. po wypełnieniu kapsuły nr 1). Cytując ten sam dokument: "Under normal operations, CORONA continued taking pictures after the first film-return bucket separated from the spacecraft. CORONA ejected the second film-return bucket when it exhausted the film supply."
PS. Dzięki za Twoją pracę i zainteresowanie! NH2501 (dyskusja) 15:38, 29 gru 2016 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys 03:28, 22 sty 2017 (CET)
Chyba tu ] jest inaczej, niż chcesz mi wmówić. Zala (dyskusja) 08:59, 1 lut 2017 (CET)
Nadal nie widzę w zaleceniach tego, co piszesz (nb. "projekt"). Może powinienem udać się do lekarza specjalisty??? I bym Ci chętnie wszystko wyjaśnił, ale że jesteś tym, który obrażał mnie i innych wikipedystów, nie zrobię tego. Bez odbioru. Zala (dyskusja) 15:37, 1 lut 2017 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 20:21, 1 lut 2017 (CET)
Całkowicie zbędny atak. Nie pierwszy zresztą. Tydzień blokady, ale zaczynam wątpić czy nie powinno być na znacznie dłużej. Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:33, 7 lut 2017 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 06:54, 22 lut 2017 (CET)
(Sorry to write in English)
Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.
Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!
O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)
Kolejny artykuł bez źródeł i bibliografii. Podany jedyny przypis nie zawiera nawet połowy informacji zawartych w artykule, których prawdziwości nie sposób zweryfikować. Kiedy wreszcie przyswoisz odpowiedni warsztat pracy? Twoje artykuły poprzez brak weryfikalności szkodzą wiki, zamiast ją wzbogacać. Zala (dyskusja) 12:25, 27 lut 2017 (CET)
Choć bardzo mi się nie chce, odniosę się do tego, co napisałeś w mojej dyskusji:
I na tym poprzestanę, bo szkoda mi tracić czasu na artykuł, który wygląda jakby żywcem został przeniesiony z angielskiej wikipedii (tylko że tam JEST uźródłowiony). Czy pisząc w opisie utworzenia tego artykułu nie powinna być zamiast "new by P..." informacja, że go przetłumaczyłeś? Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd i nie rób z nich durniów. A póki kogoś oskarżysz, spójrz w lustro. Zala (dyskusja) 16:38, 28 lut 2017 (CET)
Nie odniosłeś się merytorycznie do żadnej uwagi dotyczącej braku uźródłowienia podanych w Twoim artykule informacji. Muszę więc uznać, że piszesz artykuły mogące zawierać informacje nieprawdziwe, opierając się o tekst z innych wikipedii i wątpliwej wartości komercyjnych stronach www prowadzących sprzedaż fotografii okrętów. Bez odbioru. Zala (dyskusja) 07:26, 1 mar 2017 (CET)
Sprawy blokowania proszę zgłaszać tutaj: Wikipedia:Prośby do administratorów, a nie w kawiarence. A jak nie możecie się porozumieć i konflikt narasta to pora przeczytać Wikipedia:Mediacja. Gdarin dyskusja 08:51, 1 mar 2017 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 21:15, 1 mar 2017 (CET)
Kolejny artykuł pisany „obok źródeł” i zawierający nieprawdziwe bądź niesprawdzalne informacje. W Convayu na s. 196 podane są inne daty rozpoczęcia budowy, wodowania czy wprowadzenia do służby okrętów. Warships 2013 to brytyjskie czasopismo okrętowe, które zawiera artykuły pisane przez różnych autorów, więc podana w bibliografii fraza "John Jordan: Warship 2013. Conway, 2013." jest nieprawdziwa. Proszę autora o poprawienie nierzetelnych treści i zaprzestanie szkodzenia wikipedii. Zala (dyskusja) 09:53, 4 mar 2017 (CET)
Co ma nr ISBN do nieprawdziwości podawanych przez Ciebie w artykułach danych? Każdy może skopiować ISBN z en:wiki. I przetłumaczyć znikomą część artykułu, który zapodajesz później jako własny. Pisałeś ostatnio, że książki są drogie i stanowią przeżytek. A tu widzę, że posiłkowałeś się przy Dantonach podobno Warships Convaya;)))) Gdybyś miał go NAPRAWDĘ w ręku, nie pisałbyś w przypisie, że ma jednego autora. Skończ swoje kłamstwa i zacznij SAM pisać artykuły, porządnie i w oparciu o źródła (chętnie zobaczę jakiś art Twojego autorstwa, którego nie ma w angielskiej wikipedii...) A jak nie wiesz jak to się robi, polecam lekturę mojej dwudniowej pracy z książkami i stronami www: Requin (1924). Zala (dyskusja) 16:09, 4 mar 2017 (CET)
Dlaczego usuwasz moje uwagi ze swojej dyskusji? Brak Ci merytorycznych argumentów? Ślad i tak zostanie, jak to na wiki;) A to, co mi napisałeś "Przypisy i bibliografię można kopiować z en taką instrukcję dostałem od administratorów" to chyba jakiś ŻART? Wskaż mi tego administratora/administratorów, który podpisze się pod tym kłamstwem. Jak można cokolwiek pisać o historii bez źródeł? Mam nadzieję, że Pancerniki typu Danton to ostatni Twój artykuł pisany w sposób nieweryfikowalny i zawierający nieprawdziwe informacje. Każdy kolejny będzie przeze mnie sprawdzony i zgłoszony do poczekalni/usunięcia. Zala (dyskusja) 16:32, 4 mar 2017 (CET)
Trzymasz się czegoś?? Bo według mnie niczego, prócz kłamstw:
Patrząc na Twoje ciągłe konflikty z innymi użytkownikami wikipedii i częste blokady Twojego konta nabieram przekonania, że nie potrafisz się uczyć na swoich błędach i przez to szkodzisz polskiej wikipedii. A na to przyzwolenia nie masz i mieć nie będziesz – od nikogo. Zala (dyskusja) 17:05, 4 mar 2017 (CET)
Proszę więc o dowody moich kłamstw na wikipedii;)))))))))))))))))))))))) Zala (dyskusja) 17:59, 4 mar 2017 (CET)
A to żeś się postarał z tymi kłamstwami;) Ad. 1. W artykule SMS Arminius poprawiłem błąd językowy, a nie merytoryczny – użyłeś złego czasu;) Ad. 2. Szkoda, że masz problemy ze zrozumieniem mnie. Za Twoją namową pisałem, że dodam do artykułów o okrętach typu UC II tabelkę „jak w en:wiki”. I tak zrobiłem. Ad. 3. Montcalm jest oparty na mało wiarygodnej stronie www (gdybyś sam pisał, znalazłbyś lepsze), a bibliografia książkowa pojawiła się dopiero po mojej uwadze, zresztą skopiowana z en:wiki. Ad. 4. Czy Warship to książka czy czasopismo, można się spierać. Jak się cytuje artykuł z niego, trzeba podać i autora, i tytuł, a tego w Twojej bibliografii nie ma.
I dodam jeszcze, że posiadam wszystkie pozycje ujęte w bibliografii w pisanych przeze mnie artykułach, w wersji książkowej lub elektronicznej – mój dom to mała militarna biblioteka;) A moja żona mówi to samo co Ty – po co tyle, za drogo:))))))))))))))))))))) Zala (dyskusja) 18:44, 4 mar 2017 (CET)
Odpowiadam Panu dalej: Ad. 1. Z Twoich wypowiedzi wynika, że niezbyt dobrze posługujesz się językiem polskim. Tu chodziło o taki czas. Fraza poprawiona przeze mnie nie była przedstawiona w czasie przeszłym, a tak należało pisać o okrętach, które już "są historią". Ad. 2. Zdecydowanie preferuję tekst nad tabelarycznym przedstawianiem rzeczywistości – tabelki mogą coś podsumować, a wszystkich danych nie pomieszczą. Żaden mój artykuł nie powstał na wzór tych z en:wiki – moje są znacznie obszerniejsze i mają DA (te UC angielskie to tylko tabelki). Ad. 3. Jedyna pozycja bibliografii (nie mam jej, lecz chciałbym mieć – możesz mi przesłać skan choć kilku stron??) w artykule o Montcalmie pojawiła się 28.02. po północy (), po mojej uwadze o braku źródeł w Twojej dyskusji z 12:25 27.02. (). Inaczej postrzegasz rzeczywistość czy BEZCZELNIE KŁAMIESZ?? Zala (dyskusja) 20:08, 4 mar 2017 (CET)
To już moja ostatnia odpowiedź, bo szkoda mi czasu na polemikę z kimś, kto od lat stoi w miejscu, kłamie i nie wyciąga wniosków z kolejnych banów od adminów. Ad. 1. Dla mnie to był ewidentny tryb przypuszczający, a nie czas przeszły. Błąd językowy i nic poza tym. Ad. 2. Zapisz to sobie na kartce, jak nie umiesz przeczytać z ekranu: KAŻDY MÓJ ARTYKUŁ JEST SAMODZIELNĄ PRACĄ NA POSIADANYCH PRZEZE MNIE ŹRÓDŁACH. Wybacz, ale żaden z Twoich tłumaczonych fragmentów z en:wiki bez widoczności wykorzystanych tam źródeł nie umywa się do nich. Ad. 3. Montcalm powstał bez wykorzystania ŻADNYCH źródeł, a zawiera w sobie wyłącznie informacje skopiowane i przetłumaczone (bez podania o tym informacji) z artykułu angielskiego.
I na tym wypada zakończyć z Tobą konwersację. Tak jak @Matrek jestem dumny i zadowolony z każdej nowej pozycji książkowej w moich zbiorach, dzięki której mogę wzbogacać polską wiki. Którą Ty niszczysz "swoimi" artykułami. Zala (dyskusja) 08:46, 5 mar 2017 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:40, 4 mar 2017 (CET)
Cześć, nie edytuję już niestety, ale otagowaliście mnie w dyskusji więc jestem. Jeśli chodzi o interpretację zasad Wikipedii to mogę nawet pomóc. Są dwa podejścia do tłumaczeń. Pierwsze - należy znaleźć dobry artykuł na enwiki (minimum to standard DA), taki sensowny, z duża ilością przypisów i przetłumaczyć go słowo w słowo - razem z tymi przypisami. Nie wszyscy się z tym zgadzają, ale jednak dopuszcza się wtedy tylko pobieżne sprawdzenie tych przypisów - nie musisz mieć książek, ewentualnie sprawdzasz na wyrywki czy nie ma bzdur. Ale wtedy trzeba tłumaczyć całe hasło, wiernie słowo w słowo - robimy jego kopię po polsku, ewentualnie wywalając jakieś słabo uźródłowione akapity. I wstawiamy szablon w dyskusję hasła. Drugi sposób, to przerobienie hasła - najpierw tłumaczymy to co nam pasuje, jak nam pasuje, potem po kolei uźródławiamy przypisami do książek które mamy. Tłumaczenie jest tylko pomocą, często łatwiej przetłumaczyć niż napisać własnymi słowami. Za stronę merytoryczną odpowiadamy w 100% my - 1 przypis na akapit to absolutne minimum, często wychodzi tego więcej jak źródła się zmieniają. Przy każdej kontrowersyjnej treści idzie kolejny przypis. Nie musimy używać tych samych książek co na enwiki - bo enwiki traktujemy jak szkic, który sprawdzamy od nowa. Tu też dodajemy szablon - bo skorzystaliśmy z treści hasła na enwiki. Nie ma nigdzie mowy o "kopiowaniu" samych przypisów i bibliografii - to jest bez sensu. Przepraszam, ze wyraziłem się nieprecyzyjnie w zeszłym roku wtedy nie dodawałeś nic, więc o to była walka - miałem na myśli, żebyś kopiował również przypisy jeśli przepisujesz z enwiki jakąś informację, nie tracił przypisów przy kopiowaniu. Administratorem nie jestem. @Zala w miarę możliwości poproś o mediację kogoś nie związanego ze sprawą, to zaczyna przypominać przepychankę. Coraz mniej chodzi o zasady, tylko o pokazywanie palcem - "a ty zrobiłeś inaczej" - linkuj do zasad Wikipedii, nie do swoich artów. Radagast13 (dyskusja) 08:50, 5 mar 2017 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Czytelnik Janek (dyskusja) 21:38, 5 mar 2017 (CET)
Witaj. Piszę w sprawie ww. werdyktu KA z 2008 r. Komitet orzekł wówczas następujący środek: Prometheus1 został zobowiązany do doprowadzenia do statusu Dobrego Artykułu jednego artykułu z tzw. Kanonu Wikipedii w terminie do 16 listopada 2016 r. Z opóźnieniem, za co Komitet przeprasza, doszliśmy do wniosku, że warunek ten został spełniony (doprowadzenie do DA hasła MS Batory), dlatego środek w postaci blokady nie zostanie zastosowany. Środek został także zdjęty z listy środków orzeczonych przez KA - . W imieniu Komitetu Arbitrażowego, myopic pattern w czym mogę pomóc? 01:19, 9 mar 2017 (CET)
Cześć. W czywieszu pojawiły się uwagi dotyczące Montcalm (1935) i SMS Arminius. Główny problem polega na tym, że brak przypisów do danych technicznych zawartych w infoboksach. Daj znać, czy się tym zajmiesz, ewentualnie mnie pingnij, przeniosę artykuły do ekspozycji, bo innych uwag brak. Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 14:29, 11 mar 2017 (CET)
Dwie niejasności widzę:
Cześć. Twój artykuł już został sprawdzony i chcielibyśmy wyciąć go z kolejki do ekspozycji. Czekamy na dodanie przypisu, skąd pochodzą dane techniczne w infoboksie. Niestety wielu z nas nie wystarcza podanie bibliografii. Chyba dojrzewamy do wypracowania nowego konsensusu w sprawie uźródławiania. Ja przeszłam na przypisy, w sumie to nie jest dużo bardziej pracochłonne, też Ci polecam. W ten sposób unikniesz tych samych uwag krytycznych i „dekorowania” artykułu szablonami Fakt. Daj znać na stronie CW, jak będziesz gotowy. Z góry dziękuję. Hortensja (dyskusja) 16:54, 13 mar 2017 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 21:25, 17 mar 2017 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 17:19, 18 mar 2017 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:28, 31 mar 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:20, 1 kwi 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:15, 3 kwi 2017 (CEST)
Jeśli okręt został najpierw przyjęty do służby w Sjøforsvaret, to czemu w infoboksie jest Deutsche Marine? Zala (dyskusja) 17:38, 3 kwi 2017 (CEST)
Hej :) Dziękujemy Ci za udział w Wikiwyzwaniu i za wszystkie hasła, które napisałeś. Chcielibyśmy teraz podsumować konkurs, zobaczyć co nam się udało, co wymaga poprawy, czy i w jaki sposób powtórzymy go w przyszłym roku. Dlatego przygotowaliśmy krótką ankietę (jej wypełnienie zajmie od 5 do 10 minut). Bardzo proszę, napisz do mnie na awersowy<at>gmail.com, a wyślę Ci linka do ankiety. Z góry dzięki i pozdrawiam Cię serdecznie. Nostrix (dyskusja) 20:39, 7 kwi 2017 (CEST)
Czołem! Co do zasady, to lista jest ok. Powstała ze spisu katalogowego, który też takie pozycje zawiera. I tak też nazywa się lista: obiektów (wszelakich: satelitów, sond i członów) wyniesionych w kosmos. Możemy ją skrócić do zapewne bardziej użytecznego zbioru satelitów/sond. Tylko że wtedy powinniśmy zmienić nazwę - tak uważam. Ew. obecną przemianować i rzetelnie uzgodnić z którymś z katalogów (ONZ/NORAD) a w nowej liście zawrzeć tylko obiekty użyteczne ("Lista satelitów i sond..."?). NH2501 (dyskusja) 11:26, 19 kwi 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys 02:58, 28 kwi 2017 (CEST)
Jak zwykle dane zamieszczone przez Ciebie w infoboksie są nieuźródłowione. I tym razem są całkowicie wyssane z palca. Otóż okręt w żadnym czasie nie posiadał wymienionych przez Ciebie 16 dział 76 mm, choćby z tego powodu, że takiego kalibru armat Niemcy nie posiadali i do dziś tylko zdobyczne po muzeach mają. Źródła nie wspominają też o wyrzutniach kalibru 450 mm, bo wtedy też takowych jeszcze nie było. Kiedy wreszcie przestaniesz wprowadzać innych wikipedystów i zainteresowane osoby w błąd? Zala (dyskusja) 21:32, 4 maj 2017 (CEST)
To kolejne pytanie do Pana od merytorycznych literówek: skąd się wzięła w artykule liczba wyrzutni torpedowych (2)? Chętnie poznam (i inni zainteresowani) źródło... Zala (dyskusja) 06:42, 5 maj 2017 (CEST)
Etyka autora i kultura pracy wymaga brania odpowiedzialności za to, co się pisze. Ale jeśli się pisze bez źródeł przed sobą i tłumaczy się fragmenty, kopiując tylko część przypisów, wychodzą takie bzdury jak w tym artykule. PS. Dobrze jest też przeczytać swoje dzieło przed publikacją;) Zala (dyskusja) 13:30, 5 maj 2017 (CEST)
No i znowu wtopa (wg Ciebie literówka): w tekście jest info, że zamontowano 10 dział 88 mm, a w infoboksie, że 16. Ciekawe, ciekawe, że możesz myśleć, że ktoś Ci może "zazdraszczać" tych zmyśleń czy pomyłek... Zala (dyskusja) 13:34, 5 maj 2017 (CEST)
Polecam serdecznie stosowanie czegoś takiego jak brudnopis. I czytanie na głos swoich niedopracowanych dzieł przed zaśmiecaniem wikipedii;) Zala (dyskusja) 06:44, 6 maj 2017 (CEST)
I jeszcze pytanko: kiedy w artykule nastąpi druga faza uzbrajania okrętu w działa 88 mm, bo ciągle się nie zgadza tekst z infoboksem. I ilość wyrzutni torped by się zdała, bo także nic nie wiadomo... Zala (dyskusja) 14:06, 6 maj 2017 (CEST)
Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 19:44, 24 maj 2017 (CEST)
Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.
A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.
--mastibot <dyskusja> 22:36, 10 cze 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys 11:14, 13 cze 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:40, 25 sie 2017 (CEST)
Nie masz racji, ale mi się nie chcę tłumaczyć. Napewno w haśle podajemy wyłącznie pozycje użyte do napisania, a nie "poszerzające temat" czy inne bzdury. Masur juhu? 21:07, 27 sie 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 13 wrz 2017 (CEST)
Moje zdanie na ten temat znasz - jestem zwolennikiem stosowania znaków taktycznych, ale dlatego że one jednoznacznie identyfikują okręty, nie zaś dlatego że inne edycje językowe je stosują. To ostatnie, w ogóle nie jest dla mnie jakimkolwiek argumentem, w jakiejkolwiek sprawie. Tego typu argument w ogóle nie powinien być brany pod uwagę, raz że obce wersje Wikipedii również się mylą - czasem mimo nawet że jest ich 10. Bo często to po prostu kopiowanie błędu jedna z drugiej. Nie podzielam Twojej opinii, że na innych Wiki to "edytują specjaliści". Mamy tez bardzo dużo artykułów o okrętach, nawet amerykańskich, które są lepsze od ich odpowiedników na en. Po drugie źródłem dla nas są źródła zewnętrzne, a nie inne wersje językowe Wiki.
Co do głosowania - myślę że jest bez szans. Nie dlatego że nie masz racji, lecz - nie napiszę tego na stronie głosowania, bo każdy ma prawo brac udział w głosowaniu - dlatego że biorą w nim udział osoby które nie piszą u nas o okrętach. W dyskusjach dotąd na ten temat brali udział piszący jedynie o samolotach, czasem czołgach, a także w ogóle nic nie piszący - komentujący jedynie działania innych. W związku z tym, nie wiedzą z jakimi problemami muszą na codzień borykać się piszący o okrętach, i przede wszystkim - mniemam że mnie dysponują źródłami na temat okrętów, nie pasjonują się tym i nie zajmują się tematem, nie najlepiej więc w konsekwencji znający temat. Co gorsza jednak, często ich zdanie własnie przeważało. Nie mam na myśli jedynie dyskusji w tym temacie, ale i wiele innych dyskusji na tematy okrętowe.
Jest jeszcze taka sprawa, że po ostatniej dyskusji stanęło na zastąpieniu rokiem wodowania roku przyjęcia do służby. Ale sprawa została doprowadzona do absurdu - zmieniane były wszystkie nazwy artykułów jak leci. Tymczasem zalecenia edycyjne standardy artykułów/okręt mówią: W przypadku, kiedy tę samą nazwę nosiło kilka różnych okrętów, zalecana jest forma odróżniania: nazwa (rok wodowania). W przypadku gdy więcej niż jeden okręt nosił tą samą nazwę - a nie w każdym przypadku należy dodawać to ujednoznacznienie. Po co ujednoznaczniać jednoznaczne? W efekcie mamy encyklopedyczne artykuły o unikatowych okrętach, które w nazwie mają rok, ale z całego artykułu nie można się dowiedzieć jaki był urzędowo, oficjalnie nadany numer taktyczny tej jednostki.
I ostatnia już sprawa. Mam spore wątpliwości co do tej cezury 1945 rok w Twojej propozycji. Dlaczego? Co takiego jest w roku 45 aby wprowadzac od tego roku znak taktyczny? Okręty miały encyklopedyczne znaki taktyczne i przed i po 45 roku. --Matrek (dyskusja) 21:29, 17 wrz 2017 (CEST)
W tym artykule rzeczywiście znajduje się sekcja Okręty drugiej generacji, ale to tylko tytuł sekcji - sama zaś jej zawartość to typowa geneza. A przecież nie ma znaczenia tytuł sekcji o ile nie wprowadza w błąd, bo to tylko sprawa umowna. To ja jako pierwszy wprowadziłem do artykułów okrętowych sekcję Geneza aby zastąpić tym tytułem stosowany wcześniej tytuł Historia, który o tyle był niewłaściwy, że przez zbytnią szerokość, wprowadzał w błąd. Historia okrętów danego typu to szersze pojecie niż geneza ich powstania. Zbyt szerokie, bo obejmuje tez szereg innych pól zainteresowania, niż tylko ideę ich powstania i rozwój konstrukcji. Ale dopóki sekcja o genezie będzie opisywała genezę właśnie a tytuł nie jest zbyt szeroki bądź zbyt wąski w stosunku do zawartości, to można nazwać tą sekcję dowolnie - jak tam autorowi się podoba. Historia rozwoju, czy jakkolwiek inaczej. Ja akurat użyłem Okręty drugiej generacji, bo geneza jednostek typu Victor, to geneza drugiej generacji radzieckich okrętów podwodnych z napędem jądrowym.
Co do nagłówka, to ten jest może rzeczywiście trochę przydługi, choć przenosić z niego nic do treści nie trzeba, bo wszystko to tam już jest. Może trochę po prostu skrócę. Co do układu artykułu to najchętniej zrobiłbym tak jak w artykule okręty podwodne typu Los Angeles, ale niestety nie ma tylu materiałów, aby napisać na ich temat tyle samo co o pierwszej oryginalnej wersji okrętów - jak zrobiłem to w przypadku Improved Los Angeles. Z drugiej strony jednostki 671RT i 671RTM to jednak odrębne typy, i już z tej tylko racji zasługują na potraktowanie ich sekcjami najwyższego poziomu. Na dobra sprawę, one powinny mieć swoje własne dedykowane artykuły, nie ma jednak wystarczająco bogatych źródeł na ich temat. --Matrek (dyskusja) 22:05, 17 wrz 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:24, 24 wrz 2017 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:01, 9 paź 2017 (CEST)
Pachidensha (dyskusja) 21:51, 15 kwi 2019 (CEST)
Pachidensha (dyskusja) 23:17, 28 sie 2019 (CEST)
Dziękujemy i prosimy o więcej, PawelDS (dyskusja) 16:32, 28 kwi 2020 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 14 maj 2020 (CEST)
Aloha,
przepraszam za zwłokę, sporo pracy w WMPL.
Co do słowa bierny - wydaje mi się, że tym bardziej warto wskazać, że on taki był (i różnił się od współczesnego satelity czynnego). De facto to był odbłyskliwy pęcherz/balon na orbicie (żaden rocket science, oh, wait ;) ) ale takie były początki :). Nie sądzę, by inni rzucili się masowo do nagłówków artykułów - poza nami mało kto to pisze. :)
Co do orbity: dla mnie warto wiedzieć, że orbita prawie kolista ponad 4000 km, polarna (orbita biegunowa wskazuje, że orbity zbliżone do 90 stopni też się łapią :) więc też tak dałem w haśle). Ponieważ orbita i inklinacja zmieniają się, przy takich precyzyjnych wskazaniach co do dziesiątej stopnia warto IMHO wskazywać epokę.
W sprawie tych źródeł - musiałbym zrobić długi research by sprawdzić jakich epok używają Gunter's czy Astronautix. Tutaj to nie jest super ważne, ale może w przyszłości warto byłoby mieć to spisane np. w standardzie / wzorcowym artykule o satelicie.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za ten artykuł i ucieszę się z następnych. :) aegis maelstrom δ 09:36, 20 sty 2021 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:40, 13 lut 2021 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:20, 26 lut 2021 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 03:56, 4 mar 2021 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 13 kwi 2021 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys 01:40, 6 cze 2021 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 10:35, 21 cze 2021 (CEST)
Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:50, 29 sie 2021 (CEST)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 08:45, 18 paź 2021 (CEST)
Witaj. Skoro już trochę przeczytałeś, to może byś chciał sprawdzić artykuł - uniknęlibyśmy przedłużenia ;) A swoją drogą, jakbyś chciał skan stron z monografii o ostrzale Gdyni, to napisz mi maila. Pibwl ←« 10:01, 29 paź 2021 (CEST)
Mam pytanie co do ogniskowej obiektywu. 195,58 mm czy 77 cali? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 00:27, 3 gru 2021 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:03, 3 gru 2021 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Kenraiz (dyskusja) 15:20, 12 lis 2022 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 06:07, 5 gru 2022 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 02:19, 27 gru 2022 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 6 sty 2024 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 10 lut 2024 (CET)
Przeniosłem twój tekst o pojęciach z normy z ujednoznacznienia karabinek do rozdziału karabinek (broń) . Już po fakcie, chcąc dodać do tego przypis zauważyłem, że dokonałeś plagiatu, przepisując słowo w słowo definicje z normy objętej prawami autorskimi. Proszę natychmiast przepisać to własnymi słowami i zaprzestać plagiatowania. Redaktor (którym jesteś) powinien chyba wiedzieć że takie rzeczy są niedopuszczalne Sumek101 (✉) 07:32, 2 kwi 2024 (CEST)
Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli już zagłosowałeś(-aś), dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
Więcej informacji – Oddaj swój głos w wyborach!
komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:46, 15 wrz 2024 (CEST)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Prometheus1 (dyskusja) 22:27, 10 lis 2024 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Prometheus1 (dyskusja) 03:14, 19 lis 2024 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:57, 14 gru 2024 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Prometheus1 (dyskusja) 02:28, 1 sty 2025 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 12:46, 1 sty 2025 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:52, 12 lut 2025 (CET)