W dzisiejszym świecie Wydawnictwo DiG stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu ogółem społeczeństwa. Od samego początku Wydawnictwo DiG przyciąga uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym profilu, wywołując debatę i refleksję na temat różnych jego aspektów. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na kulturę, znaczenie w dziedzinie nauki, czy wpływ na historię ludzkości, Wydawnictwo DiG zdołał przekroczyć granice i pokolenia, stając się podstawowym tematem, który nadal budzi zainteresowanie i ciekawość. W tym artykule dokładnie zbadamy różne aspekty związane z Wydawnictwo DiG, zagłębiając się w jego znaczenie, znaczenie i wpływ we współczesnym świecie.
Wydawnictwo DiG – wydawnictwo założone w Warszawie w maju 1991 r. przez Sławomira Górzyńskiego i Krzysztofa J. Dąbrowskiego.
Obecnie właścicielami są prof. dr hab. Sławomir Górzyński i dr Iwona M. Dacka-Górzyńska. Do chwili obecnej zostało opublikowanych przez Wydawnictwo DiG ponad 1400 tytułów książkowych oraz przeszło sto numerów różnych czasopism naukowych.
Książki i czasopisma obejmują szeroko rozumiane nauki społeczne, głównie jednak historię, historię sztuki, historię literatury, przez kilka lat publikowane były także książki z zakresu nauk ekonomicznych.
Wydawnictwo DiG oznaczało swoje publikacje książkowe numerami ISBN 83-85490- (pula wykorzystana), a obecnie jest to numer 973-83-7181-. Niegdyś należało do Polskiej Izby Książki i Konfederacji Pracodawców Prywatnych.