Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny

W dzisiejszym świecie Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu ogółem społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na historię, kulturę popularną, znaczenie w nauce czy z innego powodu, Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny nadal jest tematem, który przyciąga uwagę i ciekawość ludzi. Z tego powodu konieczne jest pełne zbadanie i zrozumienie wszystkich aspektów związanych z Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny, aby docenić jego prawdziwą wartość i znaczenie w bieżącym kontekście. W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny, badając jego historię, rozwój, wpływ i znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

Przykładowa ilustracja (jak osadzać ilustracje w artykułach, przeczytasz w Pomoc:Ilustrowanie)

Nazwa – definicja. W tym samym akapicie możesz dopisać b. krótki opis wstępny. Zobacz, jak napisać dobrą definicję: Pomoc:Jak napisać dobrą definicję

Jeżeli treści jest wystarczająco dużo, aby dla czytelności wydzielić osobne sekcje, tu będzie wstępny opis hasła, streszczający to, co rozpiszemy w sekcjach. Nie musisz tu podawać źródeł informacji, które tu zamieszczasz, ponieważ źródła i tak znajdą się poniżej, w sekcjach. Jeżeli nie ma potrzeby wydzielać osobnych sekcji, będzie to po prostu jedyny akapit (albo jeden z dwóch – trzech) i wtedy to tutaj umieścisz źródła. Zwróć uwagę na kolejność tzw. sekcji końcowych („zobacz też” i poniżej). Spośród nich tylko sekcja „Przypisy” jest konieczna. Wartościowe informacje, jak napisać artykuł, znajdziesz pod Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł.

Zarówno przypisy, jak i bibliografię dodasz z użyciem szablonów.

Tytuł rozdziału pierwszego

Jeżeli treści jest wystarczająco dużo, aby dla czytelności wydzielić osobne sekcje, to będzie pierwsza sekcja. Kliknij w „Edytuj kod” i zobacz w kodzie źródłowym jak wstawiamy przypisy. Można też użyć tego samego przypisu wielokrotnie, np. tu oraz tu.

Możesz też używać edytora wizualnego (VE), w którym przepisy można generować z ISBN lub z adresu URL. Przypisy w VE możesz po prostu kopiować (zaznaczyć i ctrl+c, ctrl+v). W tym wypadku nazwy przypisów nadawane są automatycznie.

Tytuł rozdziału drugiego

To może być Twoja druga sekcja. Możesz tworzyć więcej sekcji, niekoniecznie równorzędnych, ale także…

Tytuł podrozdziału pierwszego rozdziału drugiego

…sekcje niższego stopnia. Oczywiście te trzy sekcje są tylko przykładowe; jeśli tak będzie bardziej klarownie, równie dobrze możesz nie wydzielić żadnej sekcji, możesz też wydzielić więcej, niż trzy.

Zobacz też

Przypisy

  1. To jest przypis, za pomocą którego informujesz czytelników, skąd zaczerpnąłeś informację, którą właśnie podałeś. Korzystaj z szablonów cytowania: uniwersalnego {{Cytuj}} lub standardowych {{Cytuj książkę}}, {{Cytuj pismo}}, {{Cytuj stronę}}.
  2. a b treść przypisu 2
  3. a b Pomoc:Przypisy - Tworzenie i edycja przypisów w edytorze wizualnym , Wikipedia, wolna encyklopedia (pol.).
  4. Kolejny przypis

Bibliografia

Linki zewnętrzne