W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Wikipedia:Bibliografia, badając jego różne aspekty i znaczenia. Od swego powstania do dzisiejszego znaczenia, Wikipedia:Bibliografia był obiektem zainteresowań i badań różnych dyscyplin. Na przestrzeni historii Wikipedia:Bibliografia wzbudzał ciekawość i debatę wśród ekspertów i fanów, generując szerokie spektrum opinii i teorii. W tym artykule postaramy się rzucić światło na Wikipedia:Bibliografia i przeanalizować jego wpływ na społeczeństwo, kulturę i życie codzienne. Ten fascynujący temat zachęca nas do refleksji i kwestionowania naszego postrzegania, prezentując wzbogacającą i różnorodną panoramę, która zasługuje na uważne zbadanie.
Używając źródeł opublikowanych w formie elektronicznej (np. wiadomości na portalach, artykułów w internetowych wersjach gazet), oprócz podania do nich linku internetowego, warto także dodać informację o klasycznej, „papierowej” edycji tych źródeł (co jest możliwe dla większości gazet), a gdy to nie jest możliwe (np. portale informacyjne), dodać źródło pierwotne (np. PAP, którego notatki prasowe są bazą artykułów zamieszczanych w większości polskich portali informacyjnych). Taka informacja powinna zawierać datę ukazania się materiału i miejsce (np. wspomniany PAP, czy „Gazeta X” nr Y, Miasto). W ten sposób uniknie się dezaktualizacji linków internetowych, gdyż portale zwykle nie archiwizują swoich doniesień pod takimi samymi linkami, a gazety udostępniają archiwa internetowe tylko za opłatą.
W celu ułatwienia sporządzenia opisu bibliograficznego oraz zapewnienia jednorodnego sposobu jego formatowania zostały przygotowane szablony, które można wypełnić po kliknięciu ikonki „cyt” lub „CYTUJ” nad paskiem edycji.
Zgodnie z zasadą weryfikowalności edytorzy powinni umieszczać odnośniki bibliograficzne w tekstach artykułów. Opis sposobu umieszczania odnośników znajduje się na stronie Pomoc:Przypisy.
Zalecenia dotyczące umieszczania spisu twórczości autorów zawarte są w Wikipedia:Zalecenia edycji artykułów biograficznych oraz Wikipedia:Standardy artykułów/biogram
importScript("Wikipedysta:Kaligula/js/citejournal.js");