We współczesnym świecie Wikipedia:Komunikacja staje się coraz ważniejszy. Niezależnie od tego, czy chodzi o środowisko akademickie, zawodowe, społeczne czy kulturalne, Wikipedia:Komunikacja stał się głównym tematem debaty i refleksji. Jego znaczenie przekroczyło bariery geograficzne i kulturowe, znacząco wpływając na życie ludzi. W tym artykule zbadamy różne aspekty Wikipedia:Komunikacja, od jego początków po dzisiejsze wpływy. Poprzez szczegółową analizę postaramy się rzucić światło na zawiłości i sprzeczności otaczające Wikipedia:Komunikacja, w celu lepszego zrozumienia jego roli we współczesnym świecie.
Na Facebooku funkcjonują dwie grupy: pl.Wikipedia (ok. 550 użytkowników) i Wikipedia dla zaawansowanych.pl (ok. 120 użytkowników). Ze względu na prywatność subskrybentów, ograniczony dostęp do mediów społecznościowych i mniejszą kontrolę nad zamieszczonymi tam treściami aktywność na tych profilach i w przedstawionej grupie ma wyłącznie charakter towarzyski.
Wikimedia Polska organizujeróżne wydarzenia, fizyczne (lokalne i ogólnopolskie) i zdalne; małe spotkania, robocze zloty i oficjalne konferencje; polskie i międzynarodowe, czysto towarzyskie i szkoleniowe. Udział niektórych wolontariuszy w części wydarzeń jest refundowany przez Wikimedia Polska.
Podejmowanie decyzji
Zakres tematyczny
Polskojęzyczni wikipedyści decydują o wszystkim, co dotyczy jedynie polskojęzycznej Wikipedii. Wśród kwestii, które nie zależą od naszej społeczności, są m.in. niektóre zagadnienia prawne, dotyczące oprogramowania oraz filarów. Tematy dotyczące wielu wiki są poruszane na Meta-Wiki, MediaWiki.org, na międzynarodowych listach dyskusyjnych, kanałach IRC itd.
Metoda: rozmowa, ewentualnie głosowanie
Podstawowa zasada to „śmiało edytuj”. Jeżeli sprawa dotyczy całej społeczności lub gdy zaistnieje konflikt między wikipedystami, następuje dyskusja i próba osiągnięcia konsensusu. Gdy to się nie udaje, można przeprowadzić głosowanie.