West Autobahn

W dzisiejszym świecie West Autobahn stał się tematem zainteresowania wielu osób. Od powstania po wpływ West Autobahn na społeczeństwo wywołał ciągłą debatę wymagającą głębokiej refleksji. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z West Autobahn, od jego historii po dzisiejsze znaczenie. Poprzez szczegółową analizę staramy się zaoferować pełny i obiektywny obraz West Autobahn, aby zapewnić czytelnikom szersze zrozumienie tego tematu.

A1
Długość

292 km

Kraje związkowe

Wiedeń,
Dolna Austria,
Górna Austria,
Salzburg

Mapa
Mapa A1
Zdjęcie

West Autobahnautostrada nr A1 w Austrii[1] w ciągu trasy europejskiej E60. Między węzłami Linz i Salzburg pokrywa się również z trasą europejską E55, zaś między węzłem Salzburg a granicą Niemiec – z trasą europejską E52.

Autostrada A1 jest jedną z głównych autostrad w Austrii. Autostrada prowadzi z Wiednia przez Linz i Salzburg do granicy niemieckiej. Jej przedłużeniem jest niemiecka A8. Jej budowę rozpoczęto w 1938 w ramach planów budowy sieci RAB. W sumie rozpoczęto budowę ok. 60 km autostrady. W 1942 oddano do użytku 12 km fragment pomiędzy dzisiejszą granicą z Niemcami a węzłem Salzburg-Mitte. W 1955 wznowiono budowę trasy po częściowo zmienionym śladzie. Budowę autostrady ukończono w latach 70. XX wieku. Jako ostatnie wybudowano odcinki koło Strengberg na granicy pomiędzy Dolną i Górną Austrią oraz odcinek pomiędzy Lambach a Vöcklabruck.

Aktualnie autostrada jest sukcesywnie modernizowana (do 2011) oraz na odcinku od węzła Steinhäusl z południową obwodnicą Wiednia do węzła Voralpenkreuz poszerzana do trzech pasów ruchu w każdą stronę (do 2012). W okolicach Linzu i Salzburga autostrada fragmentami została poszerzona do 4 pasów ruchu w każdą stronę.

Autostrada ma 292 km (z planowanych 301 km) długości. Oznakowanie autostrady rozpoczyna się od 9. km, ponieważ zaniechano budowy początkowego odcinka łączącego Karlsplatz w Wiedniu z węzłem Auhof.

Przypisy