Strudel to temat, który przykuł uwagę ludzi na całym świecie. Od odkrycia po wpływ na społeczeństwo temat ten był przedmiotem debat i dyskusji. Przez lata Strudel ewoluował i wpłynął na różne aspekty życia codziennego. W tym artykule zbadamy jego znaczenie i znaczenie dzisiaj, a także możliwe konsekwencje dla przyszłości. Bez wątpienia Strudel w dalszym ciągu pozostaje tematem zainteresowania naukowców, specjalistów i ogółu społeczeństwa, dlatego istotne jest zrozumienie jego zakresu i skutków.
Strudel – kruche, wielowarstwowe ciasto deserowe (podobne do półfrancuskiego), najczęściej ze słodkim nadzieniem (jabłkowym, wiśniowym), posypywane cukrem pudrem lub polewane śmietaną, często podawane na ciepło.
Najstarszy przepis na strudel (niem. Millirahmstrudel) z 1696 znajduje się w Bibliotece Miasta Wiednia (niem. Wiener Stadtbibliothek) w postaci rękopisu. Ciasto ma korzenie w podobnych ciastach z Bliskiego Wschodu – np. baklawa z kuchni tureckiej. Popularne na terenach dawnych Austro-Węgier, Galicji, np. we Lwowie czy Krakowie. Kojarzony z kuchnią austriacką – wiedeńską. Stał się popularny w XVIII wieku.
Strudel robi się z mąki, jajek, odrobiny tłuszczu i dodatków, najczęściej jabłek, wiśni, ew. białego sera lub szpinaku.