Płytka agarowa

W dzisiejszym świecie Płytka agarowa stał się tematem o ogromnym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego grona odbiorców. Wraz z postępem technologii i ciągłymi zmianami w społeczeństwie Płytka agarowa nabrał niespotykanego dotąd znaczenia. Od wpływu na codzienne życie ludzi po wpływ na gospodarkę światową, Płytka agarowa okazał się tematem debaty i refleksji zarówno dla ekspertów, jak i obywateli. W tym artykule zbadamy różne aspekty i perspektywy związane z Płytka agarowa, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję tego tematu, który jest dziś tak istotny.

Płytka agarowa, zawierająca odizolowane kultury bakterii pochodzące z gąbki głębokowodnej.

Płytka agarowa – sterylna szalka Petriego zawierająca podłoże hodowlane (przeważnie agarowe), używana do hodowli kultur mikroorganizmów. Możliwe jest również dodanie selektywnych czynników wzrostu, takich jak antybiotyki.

Zawarte na szalce indywidualne drobnoustroje uformują się w indywidualne kolonie, z których każda będzie identycznym genetycznie klonem przodka (z wyjątkiem niskiego, nieuniknionego wskaźnika mutacji). Płytki można użyć do oszacowania koncentracji organizmów w kulturze płynnej lub w odpowiednim rozcieńczeniu takiej kultury, używając licznika kolonii. Możliwa jest też generacja kultur czystych z mieszanej kultury organizmów genetycznie różnych, w metodzie zwanej hodowlą pasmową.

Linki zewnętrzne