Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki”

Obecnie Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” to temat, który zyskał szczególne znaczenie w społeczeństwie. Od lat budzi duże zainteresowanie w różnych obszarach, od polityki po technologię, w tym kulturę i naukę. Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” wywarł głęboki wpływ na życie ludzi, ich przekonania i działania. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty związane z Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” i jego wpływem na naszą obecną sytuację. Od jego powstania po możliwe przyszłe konsekwencje, Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym i który zasługuje na dogłębną analizę.

Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki”
Historia
Państwo

 Polska

Sformowanie

1928

Organizacja
Dyslokacja

Paniówki

Formacja

Straż Graniczna

Podległość

Komisariat SG „Paniówki”

Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” – jednostka organizacyjna Straży Granicznej pełniąca służbę ochronną na granicy polsko-niemieckiej w okresie międzywojennym.

Formowanie i zmiany organizacyjne

Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego z 22 marca 1928 roku, do ochrony północnej, zachodniej i południowej granicy państwa, a w szczególności do ich ochrony celnej, powoływano z dniem 2 kwietnia 1928 roku Straż Graniczną[1].

Rozkazem nr 4 z 30 kwietnia 1928 roku w sprawie organizacji Śląskiego Inspektoratu Okręgowego dowódca Straży Granicznej gen. bryg. Stefan Pasławski określił strukturę organizacyjną komisariatu SG „Paniówki”. Placówka Straży Granicznej II linii „Paniówki” znalazła się w jego strukturze[2].

Przypisy

Bibliografia