W dzisiejszym artykule zajmiemy się Palus Putredinis, tematem, który w ostatnich latach przykuł uwagę wielu osób. Koncentrując się na Palus Putredinis, przeanalizujemy jego wpływ na różne aspekty życia codziennego, od zdrowia po technologię. Zagłębiając się w ten temat, omówimy jego historię, obecne zastosowania i potencjał na przyszłość. Dzięki wywiadom z ekspertami Palus Putredinis i analizie odpowiednich danych ten artykuł ma na celu rzucić światło na konkretny aspekt Palus Putredinis, który jest często pomijany. Dodatkowo zbadamy, jak Palus Putredinis ewoluował na przestrzeni czasu i jak nadal zmienia świat, w którym żyjemy. Przygotuj się na ekscytującą podróż do świata Palus Putredinis.
Palus Putredinis (łac. Bagno Zgnilizny) – fragment powierzchni Księżyca rozciągający się od krateru Archimedes w kierunku południowo-wschodnim do poszarpanego łańcucha Apeninów[1].
Nazwa obszaru została zatwierdzona przez Międzynarodową Unię Astronomiczną w roku 1935[2]. Współrzędne selenograficzne jego centrum wynoszą ☾ 27,36°N 0,00°E/27,360000 0,000000, a średnica około 180 km[2].
Jest to prawie płaska, zalana lawą równina ograniczona przez krater Autolykos na północy i przedgórza Montes Archimedes na zachodzie[1]. W południowej części tego obszaru znajduje się system szczelin nazwany Rimae Archimedes, jeszcze dalej na południe leży znacząca, liniowa szczelina zwana Rima Bradley, a na wschodzie Rima Hadley i Rimae Fresnel[1]. Tuż na północny zachód od środka Palus Putredinis położony jest prawie zakryty krater Spurr[1].
W tym rejonie rozbiła się Łuna 2[3].