W tym artykule poruszony zostanie temat Order Kossutha, który w ostatnich latach zyskał duże znaczenie ze względu na jego wpływ na różne obszary społeczeństwa. Od momentu powstania Order Kossutha budzi coraz większe zainteresowanie wśród specjalistów i ogółu społeczeństwa, stając się tematem ciągłej debaty i refleksji. W tym artykule przeanalizowane zostaną różne aspekty związane ze Order Kossutha, takie jak jego pochodzenie, ewolucja, implikacje i przyszłe perspektywy. Podobnie zbadane zostaną różne opinie i stanowiska dotyczące Order Kossutha, w celu przedstawienia kompleksowej i wzbogacającej wizji w tej kwestii.
Order Kossutha lub Order Zasługi Kossutha (węg. Kossuth Érdemrend) – najwyższe odznaczenie Republiki Węgierskiej, ustanowione 25 lutego 1948, przyznawane za wybitne zasługi w walce o pokój lub na polu nauki i sztuki. Order ten nosił imię XIX-wiecznego węgierskiego bojownika o wolność i bohatera narodowego Lajosa Kossutha.
Order podzielony był na trzy numerowane klasy:
Po całkowitym przejęciu władzy w 1949 zamieniono nazwę państwa na Węgierska Republika Ludowa, a w 1950 zmieniono lekko wygląd orderu: II klasę pozbawiono wstęgi, a średnicę odznaki zwiększono do 60 mm.
Po ustanowieniu zupełnie nowego systemu orderowo-odznaczeniowego w 1953, osobom dotychczas odznaczonym Orderem Kossutha zezwolono na jego noszenie, pomimo tego, że nie znalazł się w systemie.
Łącznie orderem odznaczono 91 razy: