More (polecenie)

W tym artykule zbadamy fascynujący świat More (polecenie), zajmując się jego najważniejszymi i interesującymi aspektami. Od jego wpływu na obecne społeczeństwo po jego historyczne korzenie, dokładnie przeanalizujemy różne punkty widzenia otaczające More (polecenie). Dzięki podejściu multidyscyplinarnemu zbadamy różnorodne perspektywy istniejące wokół tego tematu, oferując naszym czytelnikom szerokie i wzbogacające spojrzenie. Ponadto zaprezentujemy studia przypadków i referencje, które zilustrują trafność i znaczenie More (polecenie) we współczesnym kontekście. Przygotuj się na podróż pełną odkryć i wiedzy o More (polecenie)!

moreprogram komputerowy w systemie Unix i systemach jemu podobnych oraz środowisku Windows[1] używany do podglądu (ale nie edycji) jednego pliku tekstowego w danym czasie.

W środowisku Windows używany do wyświetlania zawartości pliku ekran po ekranie[1].

Historia

more oryginalnie zostało napisane przez Daniela Halberta, który ukończył studia na uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w roku 1978. Program po raz pierwszy pojawił się w BSD o wersji 3.0 i stał się częścią podstawowego pakietu narzędzi we wszystkich systemach klasy Unix. Klon more występował także w systemie MS-DOS, a później w systemach w rodziny Windows[1].

Użycie

more  

Jeżeli nie podano nazwy pliku, dane ładowane są ze standardowego wejścia. Prezentowane są one tak, aby możliwie jak najwięcej tekstu zmieściło się na ekranie, po czym program przechodzi w tryb oczekiwania na naciśnięcie klawisza, które powoduje przewinięcie treści pliku. Zawartość może być przewijana tylko w przód, dopóki more wyświetla w dole ekranu napis --Więcej.

Rozwinięciem programu jest less, który zezwala także na przewijanie w tył.

Windows[1]

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

<command> | more more ] < <filename> more

Parametry
Parametr Opis
<command> Określa polecenie, dla którego chcemy uzyskać „wyjście”.
/c Czyści ekran przed wypisaniem strony.
/p Rozszerza znaki form-feed.
/s Wyświetla wiele pustych linii jako jedną pustą linię.
/t<n> Wyświetla znaku tab jako liczbę spacji zdefiniowanych przez n.
+<n> Wyświetla pierwszy plik rozpoczynający się na linii oznaczonej numerem n.
<filename> Określa położenie i nazwę pliku, który ma zostać wyświetlony.
<files> Określa położenie i nazwy plików, który mają zostać wyświetlone.

Pliki muszą być oddzielone znakiem spacji.

/? Wyświetla pomoc.

Przypisy

  1. a b c d JasonGerend, more , learn.microsoft.com, 3 lutego 2023 (ang.).

Linki zewnętrzne