Monika Kwiatkowska

W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Monika Kwiatkowska, analizując jego pochodzenie, wpływ na dzisiejsze społeczeństwo i możliwe implikacje na przyszłość. Monika Kwiatkowska to temat, który przykuł uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa, wywołując debatę i refleksję w różnych obszarach. Na przestrzeni lat Monika Kwiatkowska ewoluował i dostosowywał się do zmieniających się okoliczności, wpływając na całe pokolenia i pozostawiając swój ślad w historii. Dzięki podejściu multidyscyplinarnemu zajmiemy się różnymi perspektywami Monika Kwiatkowska, od jego znaczenia w przeszłości po znaczenie we współczesnym świecie, zapewniając w ten sposób wszechstronną wizję, która pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie i rolę w dzisiejszym społeczeństwie.

Monika Kwiatkowska
Ilustracja
Monika Kwiatkowska (2017)
Data i miejsce urodzenia

10 października 1975
Bytom

Zawód

aktorka

Współmałżonek

Maciej Dejczer (rozwód)

Lata aktywności

od 1996

Zespół artystyczny
Teatr Współczesny w Warszawie

Monika Kwiatkowska primo voto Dejczer (ur. 10 października 1975 w Bytomiu) – polska aktorka teatralna i filmowa.

Życiorys

Absolwentka Akademii Teatralnej, od 1998 roku związana z Teatrem Współczesnym, gdzie debiutowała jako Beatrice w Łgarzu Carla Goldoniego w reżyserii Giovanniego Pampiglione.

Jej rola Nadzi w Bambini di Praga Bohumila Hrabala była nominowana do Feliksów Warszawskich za sezon 2001/2002 w kategorii „za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą”. Za rolę Xenny w Inferno otrzymała główną nagrodę kobiecą na międzynarodowym festiwalu sztuki filmowej i telewizyjnej w Avanca w Portugalii.

Była żoną reżysera Macieja Dejczera, z którym ma syna Macieja[1].

Filmografia

Polski dubbing

Przypisy

  1. Monika Kwiatkowska i Maciej Dejczer już po rozwodzie , Onet.pl .
  2. "Receptura" - kolejne gwiazdy w obsadzie! , prasa.tvn.pl (pol.).
  3. Filip. filmpolski.pl, 2022-09-20. . (pol.).
  4. "Doogie Kamealoha, lekarka": obsada polskiego dubbingu , wSyncu, 8 września 2021 (pol.).

Linki zewnętrzne