Michael Carruth

W dzisiejszym świecie Michael Carruth to temat, który wciąż zaskakuje i fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Od swoich początków do chwili obecnej Michael Carruth był przedmiotem badań, debat i podziwu, a jego wpływ był obecny w niezliczonych aspektach życia codziennego. Przez lata Michael Carruth ewoluował i dostosowywał się do zmian społecznych, politycznych, ekonomicznych i technologicznych, umacniając się jako temat powszechnego zainteresowania. W tym artykule zbadamy różne aspekty Michael Carruth i przeanalizujemy jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo.

Michael Carruth
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

9 lipca 1967
Dublin

Wzrost

173 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Irlandia
Igrzyska olimpijskie
złoto Barcelona 1992 boks
(waga półśrednia)
Mistrzostwa świata
brąz Moskwa 1989 waga lekkopółśrednia

Michael Carruth (ur. 9 lipca 1967 w Dublinie) – irlandzki bokser, złoty medalista olimpijski.

Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 w Barcelonie zdobył pierwszy dla Irlandii złoty medal w boksie, pokonując w finale wagi półśredniej ówczesnego mistrza świata Kubańczyka Juana Hernándeza Sierrę[1].

Starty olimpijskie

Seul 1988
Barcelona 1992

Kariera zawodowa

Po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego Carruth awansowany został do stopnia sierżanta. W dniu, w którym powrócił do Irlandii ze złotem, lokalne puby obniżyły ceny piwa do cen z 1956 roku, kiedy to Irlandia zdobyła poprzedni złoty medal olimpijski przez Ronniego Delaneya, który wygrał bieg na 1500 m w Melbourne w 1956 roku[3].

Carruth przeszedł do boksu zawodowego w 1994 r. po otrzymaniu pozwolenia i urlopu z irlandzkiej armii, gdzie służył jako żołnierz zawodowy. Jego trenerem został były irlandzki bokser Steve Collins. Carruth nie odniósł większych sukcesów na ringu zawodowym, przegrywając swoje dwie walki o tytuł: w 1997 roku z Rumunem Michaelem Löwem (Mihai Leu) o tytuł WBO w wadze półśredniej[4] i w 2000 roku z Adrianem Stone'em o tytuł IBO w wadze junior półśredniej[5]. Po tej przegranej walce zakończył karierę bokserską z wynikiem 18-3-0.

Media

W 2006 roku wziął udział w rozrywkowym programie tanecznym RTÉ dla celebrytów Celebrity Jigs 'n' Reels, w którym razem z profesjonalną tancerką Dearbhlą Lennon zajęli 4. miejsce[6].

W czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 i w Londynie w 2012 był komentatorem dla RTÉ[7].

Gaelic futbol

W 2009 Carruth zaproszony został do współpracy jako masażysta przez drużynę futbolu gaelickiego Westmeath GAA[8][9].

Przypisy

Linki zewnętrzne