Malhowice (przystanek kolejowy)

W tym artykule przyjrzymy się Malhowice (przystanek kolejowy) z unikalnej i szczegółowej perspektywy. Malhowice (przystanek kolejowy) to ekscytujący temat, który wzbudził zainteresowanie wielu osób i słusznie. W tym tekście będziemy analizować wpływ, jaki Malhowice (przystanek kolejowy) wywarł na różne obszary, a także jego dzisiejsze znaczenie. Zagłębiając się w jego historię i ewolucję, odkryjemy czynniki, które przyczyniły się do jego znaczenia oraz trendy, które ukształtowały jego rozwój. Dodatkowo zagłębimy się w różne punkty widzenia i opinie na temat Malhowice (przystanek kolejowy), zapewniając kompleksowe spojrzenie na ten intrygujący temat. Przygotuj się na zanurzenie się w pouczającą i wnikliwą podróż po Malhowice (przystanek kolejowy)!

Malhowice
Ilustracja
Państwo

 Polska

Województwo

 podkarpackie

Miejscowość

Malhowice

Dane techniczne
Liczba peronów

1

Liczba krawędzi
peronowych

1

Kasy

N

Linie kolejowe
Położenie na mapie gminy wiejskiej Przemyśl
Mapa konturowa gminy wiejskiej Przemyśl, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Malhowice”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Malhowice”
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa konturowa województwa podkarpackiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Malhowice”
Położenie na mapie powiatu przemyskiego
Mapa konturowa powiatu przemyskiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Malhowice”
Ziemia49°42′02,9″N 22°49′40,1″E/49,700806 22,827806

Malhowice – zamknięty w 1994 roku przystanek osobowy w Malhowicach, w gminie Przemyśl, w powiecie przemyskim, w woj. podkarpackim, w Polsce. Jest to końcowy przystanek linii kolejowej nr 102 z Przemyśla Głównego. Rozpoczyna się tu tutaj linia kolejowa do Chyrowa na Ukrainie. Przystanek został oddany do użytku w 1957 roku przez Polskie Koleje Państwowe[1].

W połowie lipca 2023 roku w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, na południe od przystanku, zakończono budowę peronu o długości 85 metrów wraz z oświetleniem, wiatą, przejazdem kolejowo-drogowym oraz oznakowaniem na potrzeby odpraw granicznych[2].

Bibliografia

  • Ryszard Stankiewicz, Marcin Stiasny: Mały Atlas Linii Kolejowych Polski 2011. Wyd. pierwsze. Rybnik: Eurosprinter, 2011, s. H12. ISBN 978-83-931006-3-7. (pol.).

Przypisy

  1. Malhowice. Atlas kolejowy Polski. .
  2. Kasper Fiszer: Wciąż bez daty uruchomienia pociągów z Przemyśla na Ukrainę linią 102. Rynek Kolejowy . ZDG TOR Sp. z o.o., 2023-07-31. . (pol.).

Linki zewnętrzne

Malhowice
Linia 102 Przemyśl Główny – Malhowice (11,487 km)
Hermanowice
odległość: 2,370 km
Linia Malhowice – Chyrów (11,487 km)
odległość: 1,383 km