Lądowisko Legnica-Szpital

W świecie Lądowisko Legnica-Szpital istnieje wielka różnorodność doświadczeń, opinii i wiedzy, które przyczyniają się do wzbogacenia naszego zrozumienia i perspektyw na temat Lądowisko Legnica-Szpital. Z różnych punktów widzenia i dyscyplin Lądowisko Legnica-Szpital był przedmiotem zainteresowania i badań, generując debaty, postępy i refleksje, które zachęcają nas do głębszego zagłębienia się w jego znaczenie i wpływ na nasze życie. Na przestrzeni dziejów Lądowisko Legnica-Szpital odgrywał fundamentalną rolę w sposobie, w jaki odnosimy się do otaczającego nas świata, wpływając na nasze przekonania, decyzje i działania. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom Lądowisko Legnica-Szpital, zbadamy jego wielowymiarowość i odpowiemy na kluczowe pytania, które pozwolą nam lepiej zrozumieć jego dzisiejsze znaczenie.

Lądowisko Legnica-Szpital
Państwo

 Polska

Miejscowość

Legnica

Typ

Sanitarne

Właściciel

Skarb Państwa

Zarządca

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Strefa czasowa

UTC +1

Położenie na mapie Legnicy
Mapa konturowa Legnicy, po prawej znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Legnica-Szpital”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Legnica-Szpital”
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa konturowa województwa dolnośląskiego, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Legnica-Szpital”
Ziemia51°12′32,2″N 16°13′09,2″E/51,208944 16,219222
Strona internetowa

Lądowisko Legnica-Szpitallądowisko sanitarne w Legnicy, w województwie dolnośląskim, położone przy ul. Iwaszkiewicza 5. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg[1].

Zarządzającym lądowiskiem jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. W roku 2013 zostało wpisane do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 207[2]

Oficjalne jego otwarcie nastąpiło 19 września 2011[3]. Wziął w nim udział m.in. ówczesny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna[4].

Przypisy

Linki zewnętrzne