Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II

W dzisiejszym świecie Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II to temat, który zyskał duże znaczenie w różnych obszarach. Od polityki po codzienne życie ludzi, Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II wywołał niekończące się debaty, dyskusje i refleksje. Jego wpływ jest tak znaczący, że jego obecność staje się coraz bardziej widoczna w dzisiejszym społeczeństwie. Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II wzbudził zainteresowanie ekspertów, naukowców i zwykłych obywateli, którzy starają się zrozumieć jego znaczenie i wpływ, jaki ma na ich życie. W tym artykule dokładnie zbadamy problem Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II, analizując jego przyczyny, skutki i możliwe rozwiązania, aby kompleksowo go rozwiązać.

Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II
Państwo

 Polska

Miejscowość

Kraków

Typ

Sanitarne

Właściciel

Skarb Państwa

Zarządca

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II

Data otwarcia

2013

Strefa czasowa

UTC +1

Położenie na mapie Krakowa
Mapa konturowa Krakowa, u góry nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła II”
Ziemia50°05′28″N 19°56′14″E/50,091111 19,937222
Strona internetowa

Lądowisko Kraków-Szpital im. Jana Pawła IIlądowisko sanitarne w Krakowie, w województwie małopolskim, położone przy ul. Prądnickiej 80. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg.

Zarządzającym lądowiskiem jest Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie. W roku 2013 zostało wpisane do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 216[1].

Przypisy

Linki zewnętrzne