Károly Balzsay

Károly Balzsay jest dziś tematem interesującym dużą liczbę osób. Jego znaczenie obejmuje różne obszary, a jego znaczenie zostało docenione z biegiem czasu. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Károly Balzsay, od jego pochodzenia po wpływ na obecne społeczeństwo. Przeanalizujemy różne perspektywy, wysłuchamy opinii ekspertów w danej dziedzinie i zastanowimy się nad ich wpływem na nasze codzienne życie. Károly Balzsay to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym, dlatego konieczne jest jego dokładne zrozumienie, aby móc podejmować świadome decyzje.

Károly Balzsay
Pseudonim

Karesz

Data i miejsce urodzenia

23 lipca 1979
Kecskemét

Obywatelstwo

Węgry

Wzrost

183 cm

Styl walki

leworęczny

Kategoria wagowa

super średnia

Bilans walk zawodowych[a]
Liczba walk

27

Zwycięstwa

25

Przez nokauty

18

Porażki

2

Remisy

0

Nieodbyte

0

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Węgry
Mistrzostwa Europy
srebro Perm 2002 waga średnia
  1. Bilans walk aktualny na 21 kwietnia 2012.

Károly Balzsay (ur. 23 lipca 1979 w Kecskemécie) – węgierski bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBO i WBA w kategorii super średniej (do 168 funtów).

Kariera amatorska

Jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy z 2002, które odbyły się w Permie. Dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich. W 2000 a igrzyskach w Sydney przegrał już w swojej pierwszej walce, natomiast cztery lata później na igrzyskach w Atenach zakończył swój udział w turnieju po dwóch pojedynkach. Był siedmiokrotnym mistrzem Węgier.

Kariera zawodowa

Pierwszy zawodowy pojedynek stoczył we wrześniu 2004. Do końca 2008 odbył dziewiętnaście zwycięskich walk. 10 stycznia 2009 pokonał na punkty mistrza świata federacji WBO Denisa Inkina i odebrał mu pas mistrzowski[1]. 25 kwietnia tego samego roku doszło do pierwszej obrony tytułu, w której Węgier pokonał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie byłego mistrza świata WBA w kategorii średniej, Maselino Masoe[2].

Tytuł stracił 22 sierpnia 2009, przegrywając przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie z Robertem Stieglitzem. Balzsay dominował przez osiem pierwszych rund, jednak w dziewiątej doznał mocnego rozcięcia skóry i od tego momentu przewagę zyskał jego rywal. Po dziesiątej rundzie Węgier był tak wycieńczony, że jego trener Fritz Stunek nie pozwolił mu wyjść do walki w kolejnej rundzie i poddał go[3]. 4 grudnia 2009 Węgier doznał drugiej porażki w karierze, przegrywając niejednogłośnie na punkty z Eduardem Gutknechtem[4].

Przypisy

  1. Karl Freitag: Balzsay dethrones Inkin!. Fightnews.com. . (ang.).
  2. Felix Sturm Defeats Sato In A Huge Mismatch. EastSideBoxing.com. . (ang.).
  3. Per Ake Persson: Robert Stieglitz TKOs Karoly Balzsay!. EastSideBoxing.com. . (ang.).
  4. Gutknecht defeats Balzsay. Fightnews.com, 04.12.2009. . (ang.).

Linki zewnętrzne