Murray Sutherland

W dzisiejszym świecie Murray Sutherland stał się tematem coraz większego zainteresowania ludzi w każdym wieku i na różnych etapach życia. Niezależnie od tego, czy mówimy o Murray Sutherland na poziomie osobistym, zawodowym czy społecznym, jego znaczenie i znaczenie są niezaprzeczalne. Od początków do dzisiejszego wpływu Murray Sutherland był przedmiotem debaty, refleksji i badań zarówno ekspertów, jak i entuzjastów. W tym artykule zbadamy niektóre z najbardziej istotnych i aktualnych aspektów Murray Sutherland, a także jego wpływ na nasze codzienne życie. Przygotuj się na zanurzenie w fascynującym świecie Murray Sutherland!

Murray Sutherland
Pseudonim

David

Data i miejsce urodzenia

10 kwietnia 1954
Edynburg

Obywatelstwo

Wielka Brytania,
Szkocja

Wzrost

183 cm

Masa ciała

75,9 kg

Kategoria wagowa

superśrednia

Bilans walk zawodowych
Liczba walk

63

Zwycięstwa

48 (KO 40)

Porażki

14

Remisy

1

Murray Sutherland (ur. 10 kwietnia 1954 w Edynburgu) − szkocki bokser, mistrz świata IBF w kategorii superśredniej[1]. Tytuł zdobył 28 marca 1984, a utracił go 22 lipca 1984, przegrywając w pierwszej obronie z Koreańczykiem Parkiem Chong-palem. Przed zdobyciem mistrzostwa świata w kategorii superśredniej, Sutherland dwukrotnie bez powodzenia walczył o mistrzostwo świata WBA w kategorii półciężkiej[2]. Sutherland jest w pierwszym w historii mistrzem świata w kategorii superśredniej. Jako bokser zawodowy był aktywny w latach 1977 - 1986.

Kariera zawodowa

Oficjalnie jako zawodowiec zadebiutował 18 sierpnia 1977, doznając porażki na punkty z Kanadyjczykiem Kevinem Downeyem[3]. W swoim drugim pojedynku, który odbył się 17 stycznia 1978 doznał kolejnej porażki, przegrywając przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Kanadyjczykiem Williem Featherrstonem[4].

25 października 1980 zdobył swój pierwszy tytuł w zawodowej karierze. W walce o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w kategorii półciężkiej pokonał niepokonanego przedtem Pablo Ramosa, wygrywając jednogłośnie na punkty[5]. 25 kwietnia 1981 przystąpił do pojedynku z Matthew Muhammadem w walce o mistrzostwo świata WBA w kategorii półciężkiej. Sutherland po dominacji w początkowych rundach pojedynku, został znokautowany w dziewiątej rundzie, wygrywając pojedynek. Do czasu nokautu, Sutherland prowadził na punkty u dwóch z trzech sędziów punktowych[6]. W swoim następnym pojedynku, który odbył się 29 lipca 1981 obronił mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, pokonując Jamesa Williamsa[7].

11 kwietnia 1982 zmierzył się z Amerykaninem Michaelem Spinksem w walce o mistrzostwo świata WBA w kategorii półciężkiej. Walka zakończyła się porażką Sutherlanda przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Do czasu przerwania pojedynku, Spinks prowadził nieznacznie na punkty u wszystkich sędziów[8]. 28 marca 1984 w walce o mistrzostwo świata IBF w kategorii superśredniej, rywalem Sutherlanda był Amerykanin Ernie Singletary. Sutherland został pierwszym w historii mistrzem świata wagi superśredniej, pokonując rywala jednogłośnie na punkty[9]. Tytuł utracił w pierwszej obronie, przegrywając 22 lipca 1984 z Parkiem Chong-palem[10].

Przypisy

Linki zewnętrzne