W dzisiejszym świecie Kamieniołom w Biertowicach stał się tematem o niekwestionowanym znaczeniu. Jej obecność i oddziaływanie przejawia się w różnych obszarach, od życia osobistego po sferę zawodową. Niezależnie od tego, czy lokalnie, czy globalnie, Kamieniołom w Biertowicach wywołał duże zainteresowanie i debatę zarówno wśród ekspertów, jak i fanów. W tym artykule zbadamy różne aspekty Kamieniołom w Biertowicach, analizując jego wpływ, konsekwencje i możliwe rozwiązania. Poprzez multidyscyplinarne podejście staramy się rzucić światło na ten temat, który jest tak istotny we współczesnym społeczeństwie.
Kamieniołom w Biertowicach – nieczynny kamieniołom piaskowca we wsi Biertowice w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Sułkowice[1], pod względem geograficznym na Pogórzu Wielickim[2].
Kamieniołom znajduje się w lesie, na skarpie tuż po północnej stronie drogi z Bierutowic do Sułkowic[3]. Uruchomił go w połowie XIX w. Maurycy Montlèart, ówczesny właściciel tych terenów[1]. Jest nieczynny od lat 60. XX wieku[4]. Od 2018 roku wykorzystywany jest przez wspinaczy skalnych do uprawiania boulderingu. Są 34 baldy o trudności od 5 do 7b w skali francuskiej. Skały znajdują się w odległości około 100 m od drogi, są lite, lądowisko dobrze przygotowane[3].