Joseph Perotaux

Motyw Joseph Perotaux to taki, który na przestrzeni lat wzbudził zainteresowanie wielu osób. Dzięki różnorodności podejść i wpływowi na różne aspekty życia, Joseph Perotaux okazał się tematem debaty i refleksji w różnych sferach. Od wpływu na kulturę popularną po znaczenie we współczesnym społeczeństwie, Joseph Perotaux pozostawił niezatarty ślad w zbiorowej wyobraźni. W tym artykule zbadamy różne aspekty Joseph Perotaux i jego znaczenie w dzisiejszym świecie, oferując kompleksowy pogląd pozwalający lepiej zrozumieć jego obecność i implikacje.

Joseph Peroteaux
Data i miejsce urodzenia

8 stycznia 1883
Nantes

Data i miejsce śmierci

23 kwietnia 1967
Paryż

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Igrzyska olimpijskie
złoto Paryż 1924 szermierka
(floret druż.)

Joseph Peroteaux (ur. 8 stycznia 1883 w Nantes, zm. 23 kwietnia 1967 w Paryżu) – francuski szermierz, złoty medalista olimpijski.

Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 roku Francuzi w składzie: Lucien Gaudin, Philippe Cattiau, André Labatut, Roger Ducret, Henri Jobier, Jacques Coutrot, Guy de Luget i Joseph Perotaux zwyciężyli we florecie drużynowym. W rundzie finałowej, w pierwszym pojedynku Francuzi spotkali się z Włochami. W walce Gaudina z Aldo Bonim, przy wyniku 4:4 sędzia przyznał zwycięski punkt Francuzowi co rozwścieczyło Boniego, który obraził sędziego. Sędzia zażądał przeprosin, Boni odmówił, a włoska reprezentacja odśpiewała hymn Włoch i wycofała się z walki na znak protestu[1]. W turnieju indywidualnym nie startował. Był to jego jedyny występ olimpijski.

Nie zdobył medalu mistrzostw świata.

Przypisy

Linki zewnętrzne