Dziś Johannes Mario Simmel to temat, który przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie historyczne, wpływ na obecne społeczeństwo czy znaczenie w życiu codziennym, Johannes Mario Simmel zdołał zająć poczesne miejsce w różnych obszarach życia. Od momentu pojawienia się Johannes Mario Simmel wzbudził zainteresowanie badaczy, ekspertów i ciekawskich, którzy poświęcili czas i wysiłek na zrozumienie i analizę jego implikacji. W tym artykule dokładnie zbadamy Johannes Mario Simmel i jego znaczenie w dzisiejszym świecie, oferując globalną i szczegółową wizję tego tematu, któremu udało się przekroczyć granice i kultury.
Johannes Mario Simmel (ur. 7 kwietnia 1924, zm. 1 stycznia 2009 w Lucernie) – austriacki pisarz.
Urodził się w Wiedniu, wychowywał się w Austrii i Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia był chemikiem, po wojnie pracował jako tłumacz amerykańskich sił okupacyjnych w Austrii, w tym okresie zaczął publikować pierwsze powieści. Od 1950 pracował także jako reporter. Jego najpopularniejsza powieść „Nie zawsze musi być kawior” wydana w 1959 rozeszła się w liczbie 30 milionów egzemplarzy, na jej podstawie powstał także film. Był autorem wielu scenariuszy filmowych, wiele filmów powstało także na bazie jego powieści. Dwa filmy reżyserował Robert Siodmak.
Po polsku ukazały się również inne książki Simmela: „Afera Niny B.”, „W matni”, „Odpowie ci wiatr” i „Tej wiosny skowronek zaśpiewa po raz ostatni”, „Taniec na linie”.