Jerzy Uścinowicz

Obecnie Jerzy Uścinowicz to temat, który zyskał ogromne znaczenie we współczesnym społeczeństwie. Ze względu na wiele aspektów Jerzy Uścinowicz wywarł wpływ nie tylko na życie ludzi, ale także na gospodarkę, politykę i kulturę. Jego znaczenie rozprzestrzeniło się z biegiem czasu, czyniąc go stałym punktem zainteresowania zarówno naukowców, profesjonalistów, jak i entuzjastów. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Jerzy Uścinowicz, analizując jego historię, wpływ dzisiaj i możliwe perspektywy na przyszłość.

Jerzy Uścinowicz
Państwo działania

 Polska

Data i miejsce urodzenia

1962
Białystok

doktor habilitowany nauk technicznych
Specjalność: architektura użyteczności publicznej, architektura kultur lokalnych, architektura i sztuka sakralna, sztuka monumentalna, ochrona i konserwacja zabytków
Doktorat

1997
Politechnika Warszawska

profesor nadzwyczajny Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej
Odznaczenia
Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Jerzy Uścinowicz (ur. 1962 w Białymstoku) – polski architekt, doktor habilitowany nauk technicznych inżynier, profesor nadzwyczajny Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, specjalista w zakresie architektury użyteczności publicznej, architektury kultur lokalnych, architektury i sztuki sakralnej, sztuki monumentalnej oraz ochrony i konserwacji zabytków.

Życiorys

W 1997 na podstawie napisanej pod kierunkiem Konrada Kuczy-Kuczyńskiego rozprawy pt. Tradycja jako kryterium w świątyni ortodoksyjnej. Transponowanie tradycji na przykładzie współczesnej architektury cerkiewnej na Podlasiu otrzymał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka w specjalności architektura i urbanistyka. Uzyskał stopień doktora habilitowanego. Został profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej i kierownikiem Zakładu Architektury Kultur Lokalnych na tym wydziale[1].

Został członkiem Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej (Zespół Nauk Technicznych)[1].

Otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[2].

Realizacje (wybór)

Przypisy

  1. a b Dr hab. Jerzy Uścinowicz, baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) .
  2. Gloria Artis dla Jerzego Uścinowicza. przegladprawoslawny.pl. .
  3. Cerkiew św. Jerzego. polskaniezwykla.pl. .