James Gleick

W dzisiejszym świecie James Gleick stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum osób, firm i organizacji. Od momentu pojawienia się James Gleick przykuł uwagę społeczeństwa i wywołał niekończące się debaty, dyskusje i refleksje na temat jego znaczenia, wpływu i ewolucji. Niezależnie od tego, czy na poziomie osobistym, zawodowym, społecznym czy kulturowym, James Gleick zdołał przekroczyć granice i dziś stał się kluczowym punktem odniesienia. Z tego powodu niezbędna jest dogłębna i szczegółowa analiza i odniesienie się do wszystkich aspektów związanych z James Gleick, aby lepiej zrozumieć jego wpływ i znaczenie w naszym codziennym życiu.

James Gleick

James Gleick (ur. 1 sierpnia 1954) – amerykański dziennikarz i autor książek biograficznych oraz dotyczących rozwoju nauki i technologii. Trzy z nich zdobyły Nagrodę Pulitzera, zostały nominowane do finałów nagrody National Book Award oraz zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków.

Reportaże Jamesa Gleicka odnoszące się do działań korporacji Microsoft, poprzedziły dochodzenia antymonopolowe wszczęte wobec Microsoftu w amerykańskim departamencie sprawiedliwości i w Komisji Europejskiej.

W Polsce ukazała się jego książka Szybciej. Zdaniem Jamesa Gleicka jeżeli jedna cecha miałaby zdefiniować naszą nowoczesną, technokratyczną epokę, to jest nią przyspieszenie. James Gleick analizuje w swojej książce ludzką kondycję na przełomie tysiącleci. Szybciej rzuca światło na najnowsze paradoksy czasu. Wciąż się spieszymy. A im więcej w naszym życiu oszczędzających czas technologii i strategii, tym większą czujemy presję czasu. Staliśmy się gatunkiem, u którego z dnia na dzień pojawiły się nowe cechy – szybkie odruchy, szybkie zmiany uwagi, szybkie przełączanie kanałów, szybkie przewijanie. Szybciej stanowi lustro, w którym się przeglądają się nasze czasy i przypomnienie, że pewne rzeczy wymagają czasu.

Tłumaczenia publikacji na język polski

Zobacz też

Linki zewnętrzne